Od predstavenia Tesly Model S ubehlo dvanásť rokov a od posledného výrazného faceliftu osem rokov. V automobilovom svete je to dosť dlho, a tak sa virtuálny dizajnér Theottle sa rozhodol predstaviť si, ako by mohla vyzerať Tesla Model S, keby prišla na trh  v druhej generácii.

BMW M8 Gran Coupe Concept z roku 2018 je základom pre Theottleov dizajn. Má jeden z najsexi tvarov spomedzi všetkých štvordverových modelov a hoci samotná Tesla by nikdy nepoužila dizajn súpera na vytvorenie ďalšieho Modelu S, v tomto prípade to funguje dobre.

S výnimkou Cybertrucku majú všetky súčasné modely Tesly podobný minimalistický dizajn a na vytvorenie nového Modelu S Theottle vzal karosériu faceliftovaného Modelu 3 a natiahol ju na BMW. Na naše prekvapenie tvar nového Modelu 3 funguje celkom dobre, ak sú jeho proporcie natiahnuté.

Všetko pôsobí prekvapivo súdržne, čo pri Tesle založenej na koncepte BMW spred šiestich rokov by sme  neočakávali.

Tesla-Model-S-(2)

Tesla sa nezmienila o tom, či sa pracuje na druhej generácii Modelu S. V súčasnosti tvoria Model 3 a Model Y drvivú väčšinu všetkých predajov Tesly. V skutočnosti z 386 810 vozidiel, ktoré automobilka dodala v prvom štvrťroku, 369 783 boli Modely 3 a Model Y, zatiaľ čo zvyšok boli Modely S, Model X a Cybertruck.

                                       Zdroj:Theottle                        Lukáš Vajda

Reklama