Suzuki Vitara – najžiadanejšie osobné auto počas júna a štvrtý rok najpredávanejšie SUV na Slovensku, príde už na jeseň v modernizovanom prevedení.

Exteriér novinky oživí nielen nová maska chladiča ale aj nový tvar nárazníkov či dizajn diskov a zadných LED svetiel. Rovnako ako nové metalické farby: Solar Yellow Pearl a Ice Grayish Blue. Obe dostupné aj v dvojfarebnom vyhotovení – prvý variant s bielou alebo čiernou strechou, druhý modrý len s čiernou. Interiér zasa zhodnotia kvalitnejšie plasty použité na prístrojovej doske ako aj farebný displej palubného počítača veľkosti 4,2 palca. Inovácie zahrňujú aj nový dizajn a materiál poťahu sedadiel.

Doterajšiu rozsiahlu bezpečnostnú výbavu, ktorou disponuje japonské SUV Vitara, rozšíria okrem iného asistenti: „Dual Sensor Brake Support“ pre elimináciu kolízií s prekážkou pred vozidlom, zároveň pre indikáciu únavy vodiča, varovanie a udržiavanie v jazdnom pruhu a pre rozpoznávanie značiek, ďalej „Blind Spot Monitor“ pre sledovanie mŕtveho uhla a „Rear Cross Traffic Alert“ pre kontrolu situácie za vozidlom.

Nová Vitara dostane na výber dva turbo motory Boosterjet s priamym vstrekovaním. Atmosférický benzínový štvorvalec so zdvihovým objemom 1,6 litra tak v ponuke končí. Nahradil ho litrový motor Boosterjet známy z modelu SX4 S-Cross (82 kW/112 k; 170 Nm) alebo výkonnejší 1,4 litrový motor (103 kW/140 k; 220 Nm).

VIDEO

Reklama