Obľúbený crossover Suzuki Vitara prichádza na Slovensko v novom, modernizovanom vyhotovení.

Po vizuálnej stránke sa toho veľa nezmenilo, zásadanejšia zmena sa udiala pod kapotou, atmosférickú 1,6 l VVT a naftový motor 1,6 DDiS už nenájdete v ponuke. Nová Vitara dostane na výber dva turbo motory Boosterjet s priamym vstrekovaním: motor s objemom 1,0 litra s filtrom pevných častíc (82 kW/112 k; 170 Nm) alebo výkonnejší 1,4 litra (103 kW/140 k; 220 Nm). Uvedené pohonné jednotky je možné kombinovať s pohonom všetkých kolies 4WD Allgrip, s manuálnou a v prípade výkonnejšej motorizácie 1,4 litra 103kW aj s automatickou prevodovkou (viď. cenník).

Exteriér novinky oživí nielen nová maska chladiča, ale aj nový tvar nárazníkov či dizajn diskov a zadných LED svetiel. Rovnako ako nové metalické farby: Solar Yellow Pearl a Ice Grayish Blue. Obe dostupné aj v dvojfarebnom vyhotovení – prvý variant s bielou alebo čiernou strechou, druhý modrý len s čiernou. Interiér zasa zhodnotia kvalitnejšie plasty použité na prístrojovej doske ako aj farebný displej palubného počítača veľkosti 4,2 palca. Inovácie zahrňujú aj nový dizajn a materiál poťahu sedadiel.

Doterajšiu bezpečnostnú výbavu, rozšíria okrem iného asistenti: „Dual Sensor Brake Support“ pre elimináciu kolízií s prekážkou pred vozidlom, zároveň pre indikáciu únavy vodiča, varovanie a udržiavanie v jazdnom pruhu a pre rozpoznávanie značiek, ďalej „Blind Spot Monitor“ pre sledovanie mŕtveho uhla a „Rear Cross Traffic Alert“ pre kontrolu situácie za vozidlom.

[ult_tab_element tab_style=”Style_3″ tab_animation=”Fade” tab_max=”on” tab_title_color=”#ffffff” tab_background_color=”#dd3333″ tab_hover_title_color=”#ffffff” tab_hover_background_color=”#333333″ acttab_title=”#ffffff” acttab_background=”#333333″ disp_icon=”Disables” tab_describe_color=”#333333″ enable_bg_color=”#ffffff” resp_style=”Title” title_font_style=”font-weight:bold;”][single_tab title=”Cenník a technické údaje” tab_id=”1524944358121-3-4″] [/single_tab][/ult_tab_element]
Reklama