Nová generácia Suzuki Swift dostala prednú masku podobnú vozidlám Audi. V ponuke nájdeme športovú verziu aj hybrid.

Po úniku nákresov a fotografií japonská automobilka Suzuki predstavila nového “svišťa” konečne oficiálne, avšak zatiaľ len pre Japonsko. Model pre Európu uvidíme až v marci 2017 na ženevskom autosalóne.

Najnovšia generácia Swiftu pokračuje cestou evolúcie rovnako ako pri predchodcovi. Základný tvar karosérie je skoro rovnaký, až na detaily. Nová predná maska s mnohouholníkovými svetlometmi a šesťuholníkovou maskou chladiča, pri ktorej sa dizajnéri inšpirovali nemeckým Audi. V interiéri nájdeme po novom dotykovú obrazovku multimediálneho systému aj vďaka ktorej vypadá ako celok na prvý pohľad kompaktnejšie a svižnejšie než doteraz.

Čo sa týka rozmerov, tak je nový Swift s dĺžkou 3 840 mm o 10 mm kratší ako predchodca, zatiaľ čo rázvor činí 2 450 mm (+20 mm).

Na japonskom trhu bude nový Swift od začiatku v troch verziách. Základnú benzínovú 1.2 doplňuje mild-hybridná verzia (benzínový motor 1.2 + lítium-iónová batéria) s výkonom 67 Kw a prevodovkou CVT. Najvýkonnejšia verzia s označením RSt dostane preplňovaný litrový trojvalec s výkonom 75 kW a 150 Nm, ktorý spolupracuje so šesťstupňovým automatom.

 

VIDEO

Reklama