Štvordverové crossover-kupé Vision iV je ďalším krokom k elektrickej budúcnosti značky ŠKODA. Vo forme konceptu sa prvýkrát ukáže na autosalóne v Ženeve.

Športovo strihnutý koncept Vision iV stojí na 22 palcových kolesách, ktoré sú aerodynamicky optimalizované. Základom vozidla je modulárna koncernová platforma pre elektromobily MEB.

Predná časť vozidla zaujme novým typom širokej mriežky chladiča s jemným vertikálnym rebrovaním a kryštalickou štruktúrou so svetelnou lištou, ktorá v hornej časti mriežky spája svetlomety. Športový vzhľad dotvárajú mohutné otvory pre prívod vzduchu. Klasické spätné zrkadlá nahradili kamery, ktoré pripomínajú žraločie plutvy.

“Predné široká svetelná lišta je úplne novým prvkom, ktorý bude spoločný všetkým elektromobilom ŠKODA. Štúdia VISION iV vďaka nej dostala veľmi modernú tvár a pôsobí silným a sebavedomým dojmom,” popisuje jednu z dizajnových noviniek šéfdizajnér značky ŠKODA Oliver Stefani.

Na zadnej časti spolu s podsvieteným názvom ŠKODA nájdeme kryštalické LED svetlá, ktoré vytvárajú novú podobu  zadných svetlometov pre značku ŠKODA v podobe písmena C.

Reklama