Nová Škoda Scala so zakladným motorom so zdvihovým objemom 1.0 l s výkonom  70 kW vo výbave Active začína na sume 13 490 €. K dispozícii je aj množstvo zaujímavých paketov za zvýhodnené ceny.


Nový model Škoda Scala môže poháňať jeden z troch variantov spaľovacích motorov s objemom 1.0 l alebo 1.5 l. Preplňované litrové motory TSI s priamym vstrekovaním dosahujú výkon 70 kW (95 k) alebo 85 kW (115 k), štvorvalcový 1.5-litrové TSI dosahuje výkon 110 kW (150 k). Všetky tri varianty majú filtre pevných častíc. Fanúšikovia vznetových motorov si môžu zvoliť 1,6-litrový preplňovaný motor TDI s výkonom 85 kW (115 k). Motorizácie od výkonu 85 kW (vrátane) môžu byť kombinované so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Bohatšia výbava známa z vyšších tried modelov
Cena modelu Škoda Scala s motorom 1.0 TSI 70 kW (95 k) s výbavou ACTIVE začína na sume 13 490 €. Štandardná výbava zahŕňa množstvo užitočných asistentov, ako napr. FRONT ASSIST (vrátane núdzového brzdenia) a PEDESTRIAN Monitor, LANE ASSIST (asistent udržiavania jazdného pruhu), EASY LIGHT ASSIST (svetelný senzor) či Emergency Call a CareConnect na 1 rok. Výbava ACTIVE tiež obsahuje manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, rádio SWING so 6,5“ farebným dotykovým displejom, elektrické ovládanie okien vpredu, vonkajšie spätné zrkadlá a kľučky dverí lakované vo farbe vozidla, bezkľúčové štartovanie, asistent rozjazdu do kopca, LED hlavné svetlomety, ISOFIX na sedadle spolujazdca, predĺženú záruku na 5 rokov / 100 000 km a Doživotnú Garanciu Mobility Premium.

Prostredný stupeň výbavy AMBITION pridáva do výbavy Bluetooth, lakťovú opierku JUMBO BOX, 2x USB vpredu a 2x USB vzadu, dvojzónovú automatickú klimatizáciu so senzorom vlhkosti a kombi filtrom, multifunkčný kožený volant, parkovacie senzory vzadu, tempomat, vyhrievanie predných sedadiel, SmartLink, ďalšie štyri reproduktory, dáždnik a mnoho ďalšieho. ŠKODA SCALA vo výbave AMBITION začína od 14 990 eur. Zákazník tak za 1 500 eur získa podstatne bohatšiu výbavu.

Najvyšší výbavový stupeň STYLE, ktorý je dostupný od 18 030 eur, ponúkne navyše svetelný a dažďový senzor, alarm, systém bezkľúčového odomykania a zamykania, vyhrievaný kožený multifunkčný volant, ambientné osvetlenie interiéru, Full LED svetlomety vpredu a vzadu, zadné dynamické smerové svetlá, rádio BOLERO s 8“ dotykovým displejom, parkovacie senzory vpredu a vzadu, odkladací box na mobilný telefón s bezdrôtovým nabíjaním a mnoho ďalšieho.

Výhodné akčné pakety
ŠKODA si pre zákazníkov modelu SCALA pripravila aj niekoľko atraktívnych akčných paketov, vďaka ktorým si nakonfigurujete svoje nové auto ešte výhodnejšie. Napríklad paket Active Plus v hodnote 358 €, ktorý zahŕňa funkciu Bluetooth, lakťovú opierku či 2x USB vpredu a 2x USB vzadu pre výbavu ACTIVE môžete získať už za 149 eur. Paket Ambition Plus v hodnote 900 € je možné prikúpiť za 399 € a do výbavy dopĺňa svetelný a dažďový senzor, systém bezkľúčového odomykania a zamykania, vyhrievaný kožený volant, ambientné osvetlenie v bielej farbe či dekoračnú lištu na prístrojovej doske Silver Haptic. Za zmienku tiež stojí paket Sport Paket Ambition v hodnote 2012 €, ktorý zákazníka vyjde na 1099 € prináša do výbavy AMBITION športové sedačky, športový kožený multifunkčný volant, ozdobné kryty pedálov, čierny strop, obľúbené predĺžené sklo piatych dverí, spojler, full LED zadné svetlá s dynamickým smerovým svetlom, čierne 17“ disky PROPUS AERO, tónované sklá od B-stĺpika a adaptívny podvozok.

Pre tých, ktorých poteší ešte väčší komfort a najmodernejší asistenti je pripravený paket Style Plus, ktorý ponúka nielen adaptívny tempomat s obmedzovačom rýchlosti až do 210 km/h, SIDE ASSIST (asistent zmeny jazdného pruhu) a REAR TRAFFIC ALERT (asistent vyparkovania), ale aj parkovaciu kameru. Celý paket v celkovej hodnote 1 118 € je tak teraz dostupný za 499 €.

Paket Style Comfort je oproti paketu style plus obohatený o navigačný systém AMUNDSEN 9,2″ s online službami na 1 rok a Virtuálny kokpit – LCD prístrojový panel s nastaviteľným zobrazovaním údajov v celkovej hodnote 2275 €, ktorý si teraz môžete dožičiť len za 1 099 €.

Paket Sport Style v celkovej hodnote až 1 789 eur je určený pre tých, ktorým sa páči športovejší vzhľad. Ponúka športové sedadlá a športový kožený multifunkčný volant na ovládanie rádia a telefónu (pre DSG prevod s podvolantovým radením), adaptívny podvozok (LOW podvozok s voliteľnou tuhosťou tlmičov s možnosťou dvoch režimov Normal a Sport).K tomu sú k dispozícii ozdobné kryty pedálov z ušľachtilej ocele, čierny strop a ambientné osvetlenie interiéru. Športovejší vzhľad exteriéru umocní  predĺžené sklo piatych dverí a spojler, ktoré dopĺňajú čierne 18″ disky z ľahkej zliatiny VEGA AERO. Cestujúci na zadných sedadlách určite ocenia SUNSET so sklami s vyšším stupňom tónovania od B‑stĺpika. Paket Sport Style je dostupný už za 1 099 €.

Kompletný cenník spolu so zoznamom akčných paketov je možné nájsť na https://webapps.skoda-auto.sk/Cenniky-a-katalogy/cenniky/Skoda_Scala_cennik.pdf.

Dojmy zo statickej prezentácie: https://www.autotest.sk/nova-skoda-scala-video/

 

Reklama