Nové modely Škoda Rapid a Škoda Rapid Spaceback sú na čínskom trhu okamžite k dispozícii a je ich možné objednať aj online.

Prepracovaný vonkajšok ukazuje novo usporiadanú prednú masku, nižšie svetlomety a nové, horizontálne usporiadané zadné svetlá. V interiéri je popri pozmenených dekoroch a poťahoch použitý nový infotainment systém s pokročilou konektivitou od firmy Banma, spoločného podniku Alibaba Group a SAIC Volkswagen.

Škoda Rapid s veľkorysou ponukou priestoru, dvoma variantmi interiéru a moderným infotainmentom

 Škoda Rapid je 4 512 milimetrov dlhá, 1 706 milimetrov široká a 1 469 milimetrov vysoká. K dispozícii je v odtieňoch modrá Capulco, bežová Titanium, strieborná Reflex a biela Polar. S rázvorom 2 603 milimetrov poskytuje cestujúcim v interiéri veľkorysú ponuku miesta priestor pre nohy vpredu aj vzadu.

Batožinový priestor s objemom 466 litrov disponuje až 14 Simply Clever riešeniami pre uloženie batožiny. Novo usporiadaný interiér je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach: v čiernej a čierno-hnedej.

Pri tvorbe interiéru umožňuje Rapid Spaceback vyberať si medzi štyrmi rôznymi líniami.

 

Rapid je vybavený multifunkčným volantom, cúvacou kamerou aj inteligentným systémom Škoda Banma, ktorý poskytuje popri TFT LCD obrazovke s osempalcovou uhlopriečkou aj v Číne obľúbené používateľské rozhranie v dizajne hracích kariet a hlasové ovládanie.

Ďalšími prvkami sú bezdrôtové online aktualizácie, moderná konektivita s mobilnými telefónmi vybavenými operačným systémom Android alebo Apple a ďalšie online služby, ako napríklad navigačná aplikácia Amap, služba prenosu hudby Kuwo, či online rádio Tingban.

Benzínový motor MPI s objemom 1,5 litra už plní prísnu emisnú normu China VI b

Škoda Rapid je poháňaná benzínovým motorom MPI s objemom 1,5 litra. Motor je kompletne vyrobený z ľahkej zliatiny hliníka a disponuje výkonom 82 kW (111 k), maximálny krútiaci moment dosahuje hodnotu 145 Nm. Vyberať je možné medzi päťstupňovou manuálnou a šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Vďaka priemernej spotrebe 5,6 litrov na 100 kilometrov a nízkym emisným hodnotám spĺňa pohonná jednotka prísnu emisnú normu China VI b, ktorá je záväzná od júna 2023.

Rapid Spaceback: estetický, funkčný a vybavený rôznymi dizajnovými paketmi

Nová Škoda Rapid Spaceback sa vyznačuje dokonalým vyvážením estetiky a funkčnosti a je k dispozícii v odtieňoch žltá Honey, červená Flash a biela Polar. Je vybavená novo usporiadanými širokými dvojdielnymi zadnými svetlami, ktoré spoločne s odrazkami v zadných nárazníkoch formujú grafiku svietidiel. Pohľad na zadnú časť završuje chrómovaná lišta v dolnej časti nárazníka.

V rôznych dizajnových paketoch je možné Rapid Spaceback individualizovať prostredníctvom čiernych prvkov, napríklad ďaleko dole zasahujúceho čierneho panoramatického zadného skla, čiernej strechy, čiernych krytov vonkajších spätných zrkadiel a dymových čiernych zadných svietidiel.

ové modely Škoda Rapid a Škoda Rapid Spaceback sú na čínskom trhu okamžite k dispozícii

Rapid Spaceback je 4 312 milimetrov dlhá a 1 475 milimetrov vysoká. Šírka a rázvor kolies sú zhodné s limuzínou, práve tak ako motor MPI s objemom 1,5 litra disponujúci výkonom 82 kW (111 k) a ponuka prevodoviek: vyberať je možné medzi päťstupňovou manuálnou a šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Objem batožinového priestoru dosahuje 372 litrov a sklopením zadných sedadiel je možné ho zväčšiť až na 1 255 litrov. Bezpečnosť jazdy podporuje stabilizačný program ESP, okrem toho je v ponuke monitorovanie tlaku v pneumatikách a ďalšie bezpečnostné systémy.

Na výber sú štyri varianty interiéru

Pri tvorbe interiéru umožňuje Rapid Spaceback vyberať si medzi štyrmi rôznymi líniami. Pri najšportovejšom variante je napríklad prístrojová doska vybavená dekorom s jemnou štruktúrou v imitácii karbónu a lištou vo výraznom červenom odtieni. Čiernošedé poťahy sedadiel zdobia červené kontrastné švy a vtkaný nápis „RAPID”.