Po predstavení faceliftu klasickej Škody Octavia, športovej verzii RS automobilka odhaľuje ako poslednú offroadovú verziu Scout. Do výroby by sa mala dostať v apríli roku 2017.

Tak ako pri facelifte klasickej verzii má Scout rozdelené svetlomety jasne viditeľné. Maska ​​chladiča je tentokrát širšia, popri nových hlavných svetlometov boli upravené aj hmlovky. Nárazníky teraz disponujú nájazdovými uhlami 16,6° vpredu a 14,5° vzadu.

Kvôli offroadovému charakteru je štandardnou výbavou Scouta aj paket pre zlé cesty (ochrana častí podvozku vrátane brzdového a palivového vedenia pod vozidlom). Štandardom je aj pohon všetkých kolies, svetlá výška je o 30 mm zvýšená. K dispozícii je pre zjazd kopcov s nespevneným povrchom, ktorá pri jazde z kopca udržiava konštantnú rýchlosť. Výbava ako full-LED adaptívne svetlomety, vyhrievaný volant, nové multimediálne systémy alebo asistent pre sledovanie mŕtveho uhla bola prevzatá z bežných variantov modernizovanej Octavie.

Ponuka motorov zostáva rovnaká ako doteraz. K dispozícii sú tri motorizácie – benzínovú 1.8 TSI (132 kW) dopĺňajú dve verzie 2.0 TDI – so 110 kW a 135 kW.Novinkou je, že agregát 2.0 TDI v slabšom výkonnostnom variante 110 kW je možné spriahnuť so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Reklama