35 žiakov Stredného odborného učilišťa strojárskeho ŠKODA AUTO po ôsmich mesiacoch práce predstavili vozidlo Škoda Mountiaq, pôsobivý pickup na báze modelu Kodiaq.

Štúdia nalakovaná v oranžovom odtieni Sunset, ktorý si žiaci sami navrhli, zaujme celou radou nových prvkov, ako napr. svetelnou lištou na streche, výraznou prednou časťou vozidla s navijakom, ochranným rámom a špeciálnymi svetelnými efektmi.

Meno modelu Mountiaq evokuje chuť na dobrodružstvo, offroadový charakter a podčiarkuje spojenie vozidla pre moderný životný štýl s každodennou vysokou úžitkovou hodnotou pickupu.

Potom, čo bol definitívne stanovený dizajn, začala v januári praktická realizácia. Karosárske a lakovnícke práce prebiehali súčasne, aby bolo možné vozidlo dokončiť do mája. Žiaci začali zosilnením karosérie, následne odstránili z modelu Škoda Kodiaq strechu a vyrobili zadnú stenu pre kabínu vodiča a nové zadné a bočné okná. Za kabínou charakterizuje vozidlo Škoda Mountiaq ložná plocha, pod ktorou sa nachádza dodatočné skryté odkladacie priestory. Žiaci skrátili a rozšírili dvere a prispôsobili tak celkovo širšiu líniu vozidla. Okrem toho upravili predný a zadný nárazník a vytvorili tak celkovo harmonický dizajn štúdie. Stúpadlá prahov dverí aj úplne prepracovaná zadná časť vozidla dopĺňajú celkový vzhľad vozidla a zároveň posilňujú robustný dojem modelu. Jednou z najväčších výziev projektu predstavovala pre žiakov integrácie plne funkčného zadného výklopného veka.

Škoda Mountiaq je 4999 milimetrov dlhý, 2005 milimetrov široký a 1710 milimetrov vysoký. Rázvor činí 2788 milimetrov a hmotnosť dosahuje 2450 kilogramov. Pre jazdenie mimo cesty zvýšili žiaci svetlú výšku v porovnaní s modelom Kodiaq Scout aj prostredníctvom sedemnásťpalcových kolies Rockstar II.

K Infotainment Columbus z modelu Kodiaq žiaci pridali k reproduktorom s výkonom 320 Wattov aj zosilňovač a subwoofer s výkonom 2000 Wattov.

Výkon zabezpečuje známy benzínový štvorvalec 2.0 TSI s výkonom 140 kW/190 k.

VIDEÁ

Reklama