Automobilka Škoda predstavuje športovo ladenú variantu svojho nového SUV Kodiaq s označením SportLine, ktorá bude mať svetovú premiéru na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve (7. až 19. marca 2017).

Škoda Kodiaq SportLine s individuálne upraveným exteriérom a interiérom poukazuje najmä na agilitu a dynamiku v kombinácii s radom univerzálnych predností tohto SUV ako napríklad sedem miest na sedenie a najväčší interiér aj batožinový priestor vo svojej triede. Maska chladiča, strešné nosiče, kryty vonkajších spätných zrkadiel a rámčeky okolo bočných okien sú čierne. Sklo piatych dverí a bočné sklá od stĺpika B dozadu majú štandardne vyšší stupeň tónovania. Zozadu dominuje tenká strieborná lišta, integrovaná v spodnej časti nárazníka.

Kodiaq SportLine má v sériovej výbave 19″ kolesá z ľahkých zliatin v špeciálnom dizajne. Na predných blatníkoch je umiestnená plaketa s označením modelu. Svetlá výška 194 milimetrov sa nelíši od verzie Scout. Rovnako sú na tom aj nájazdové uhly – 22,0 stupňov vpredu a 23,1 stupňov vzadu.

Čo sa týka interiéru tak vo vnútri nájdeme športové sedadlá (u vodiča elektricky nastaviteľné s pamäťou) s poťahom z materiálu Alcantara. Športový charakter zvýrazňuje multifunkčný volant, ktorý je rovnako ako hlavica riadiacej páky potiahnutý kožou, hliníkové kryty pedálov a tiež nové ukazovatele preťaženie, plniaceho tlaku turbodúchadla, aktuálneho výkonu motora, teploty oleja a chladiacej kvapaliny, ktoré môže posádka sledovať na displeji. 

Škoda Kodiaq SportLine bude v ponuke s dvoma benzínovými a dvoma naftovými motormi. Benzínové preplňované štvorvalce 1.4 TSI / 110 kW a 2.0 TSI / 132 kW – dvojlitrové turbodiesely majú výkon 110 a 140 kW. Všetky disponuju pohon všetkých štyroch kolies a pri motoroch 1.4 TSI a 2.0 TDI / 110 kW si môžete vybrať medzi manuálnou a automatickou prevodovkou. Zvyšok ponuky má iba automatkú prevodovnku DSG.

Súčasťou štandardnej výbavy je aj voľba jazdného režimu (Normal, Sport, Eco, Comfort, Individual, Snow), ovplyvňujúce riadenie, odozvu plynového pedála, automatickej prevodovky, riadenia a klimatizácia. Okrem toho má Kodiaq SportLine v sériovej výbave napríklad elektricky nastaviteľné a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá s automatickým stmievaním, pamäťou a funkciou Boarding Spot (svetlo vo vonkajšom spätnom zrkadle osvetľujúce nástupný priestor), vnútorné spätné zrkadlo s dažďovým senzorom a funkciou automatického stmievania, displej Maxi DOT, LED-ambientné osvetlenie interiéru v desiatich odtieňoch, logo Kodiaq na prahových lištách, dekor interiéru v štýle “Sport”, dekoračné interiérové ​​prvky z materiálu Alcantara a koberčeky so strieborným stehom.

 

Reklama