Škoda Kodiaq GT mieri výhradne na čínsky trh. Naživo sa prvýkrát ukáže v polovici novembra na autosalóne v Kantone.

Len krátko po zverejnení prvých skíc sa objavili na internete prvé fotografie Škody Kodiaq GT v celej svojej kráse. Značka Škoda tak vstúpila modelom Kodiaq GT do segmentu SUV-kupé, ktorý bol až doteraz vyhradený pre prémiové modely, resp. spájaný s modelmi typu BMW X6, X4 či Mercedes GLE-kupé a GLC-kupé. Predávať sa bude výhradne len v Číne. Čo je škoda. Takto vizuálne disponovaný Kodiaq by mal totiž veľký potenciál na predajný úspech aj v iných končinách. Slovíčko výhradne snáď v krátkej budúcnosti pozmeníme na slovíčko zatiaľ. To však len špekulujeme a ostáva nám veriť, že si takáto, športovejšie strihnutá verzia Kodiaqu nájde cestu aj do Európy, teda aj k nám na Slovensko.

Kodiaq GT je s dĺžkou 4630mm kratší (-70mm) ako bežný Kodiaq. Pri vizuálnom porovnaní je jasné, že GT verzia má pri pohľade z boku v zadnej časti karosérie viac skosenú strechu – čo je typicky prvok modelov typu SUV-kupé. Čo nás však zaujalo, že sa nelíši len samotnou siluetou s viac skosenou zadnou partiou strechy – pri pohľade z boku, ale aj pri pohľade spredu.

Predná maska s LED svetlometmi zobrazená na zverejnených fotkách je zvlášť zaujímavá a mohla by poskytnúť pohľad na najbližší facelift Škody Kodiaq. Vzadu na kufrových dverách sa už nenachádza logo Škoda. Namiesto neho je vizuálne príťažlivo znázornený nápis ŠKODA. Takto riešený nápis nájdeme postupne s nástupom nového modelu Scala (nástupca Škody Rapid) naprieč všetkými modelmi českej automobilky. V interiéri je všetko tak ako v bežnej verzii Škoda Kodiaq.

Reklama