Po predstavení modelu Karoq vo verzi Scout, prichádza na rad aj športovejší variant – Škoda Karoq Sportline.

Škoda Karoq Sportline pôsobí už na prvý pohľad športovejším dojmom. Upravené nárazníky a exkluzívne dodávané na čierno lakované 18-palcové kolesá z ľahkých zliatin Mytikas odlišujú model od bežného vyhotovenia. Na želanie sú k dispozícii aj 19-palcové kolesá Vega v čiernej metalickej farbe. Elegantný dojem umocňuje taktiež obloženie spodnej hrany dverí vo farbe karosérie a v čiernej farbe, tónované sklá a čierne strešné nosiče.

V interiéri okamžite upútajú pozornosť čierne športové sedadlá so striebornými kontrastnými švami. Vďaka vyššej priedušnosti ponúka cestujúcim najmä v lete väčší komfort aj pri dlhom cestovaní. Multifunkčný športový volant je potiahnutý perforovanou čiernou kožou a švy sú strieborné. Efektné a súčasne funkčné pedále sú vyrobené z nerezovej ocele. Športový vzhľad podčiarkuje aj čierny strop, čierne obloženie stĺpikov a LED balíček vnútorného osvetlenia.

Za príplatok dostanete aj virtuálny kokpit. Vo verzii Sportline si vodič môže, okrem štyroch existujúcich, vybrať aj nové piate usporiadanie displeja. To  umožňuje aj zobraziť otáčkomer a aktuálnu rýchlosť uprostred displeja. Vďaka LTE-modulu a WLAN-hotspotu sú cestujúci vo vozidle bude „neustále online“. Nastavenie auta môže vodič ľubovoľne meniť prostredníctvom výberu jazdného profilu.

Škoda Karoq Sportline bude v ponuke so štyrmi motorizáciami. Základný benzínový motor 1.5 TSI 110 kW/150 k s pohonom predných kolies a manuálom bude v ponuke za príplatok aj so 7-st. automatom DSG a pohonom všetkých štyroch kolies. Exkluzívne v rámci modelového radu Sportline bude k dispozícii aj 2.0 TSI 140 kW/190 k s pohonom všetkých štyroch kolies a prevodovkou DSG. Zvyšnú dvojicu budú dotvárať dva dieselové agregáty 2.0 TDI. Menej výkonný s predným náhonom a výkonom 110 kW/150 k bude k dispozícii štandardne s manuálom. Rovnako ako pri benzínovej verzi 1.5 TSI za príplatok dostanete  pohon všetkých kolies a automatickú prevodovku DSG. Silnejší variant motora 2.0 TDI 140 kW/190 k bude dodávaný so sedemstupňovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies.

Reklama