Škoda odtajnila názov svojho elektrického mestského crossoveru, a to spolu s dizajnovou štúdiou ponúkajúcou prvý pohľad na nový model. 

Odhalenie sa uskutočnilo počas výročnej tlačovej konferencie spolu s oznámením finančných výsledkov a budúcej stratégie Škody. Pôvodne sme verili, že automobilka ukáže kompaktné SUV Elroq, ktoré bude debutovať v roku 2024 ako elektrická alternatíva ku Karoqu.

Škoda Epiq – elektrická alternatíva menšieho modelu Škoda Kamiq – vyzerá ako menšia verzia konceptu Škoda Vision 7S z roku 2022, ktorá namiesto mriežky chladiča používa podobnú „Tech-Deck Face“. Koncept je lakovaný s matným metalickým lakom vo farbe biela Moon s decentnými oranžovými akcentmi a futuristickými trojlúčovými zliatinovými diskami.

Model s dĺžkou 4,1 metra ponúkne priestranný interiér a batožinový priestor s objemom až 490 litrov. Zvnútra aj zvonku bude plne vychádzať z nového výrazného, funkčného a autentického dizajnového jazyka automobilky Modern Solid. Ten sa prepojí s novými technológiami a pokročilými asistenčnými systémami. Automobil ponúkne na jedno nabitie maximálny dojazd viac ako 400 kilometrov.

„Pripravovaný model Škoda Epiq ponúkne za veľmi atraktívnu cenu výnimočnú hodnotu a priestranný interiér v kompaktnej karosérii. Počúvame našich zákazníkov, a preto rozširujeme naše portfólio čisto elektrických vozidiel do segmentu malých automobilov. Dizajnová štúdia modelu Škoda Epiq prináša moderný dizajn spojený s veľkým dojazdom a užívateľsky prívetivými technológiami. Kľúčovým aspektom pritom ostáva cenová dostupnosť.” povedal Klaus Zellmer, Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Skoda-Epiq-2025

„Nový dizajnový jazyk Modern Solid harmonicky kombinuje inteligentné funkcie a praktickosť s atraktívnym vzhľadom a naším prístupom k udržateľnosti. Dizajnová štúdia modelu Škoda Epiq stelesňuje všetky kľúčové prvky nášho nového dizajnového jazyka,“ sa vyjadril Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto.

Cena a výroba modelu Škoda Epiq

Cena modelu Škoda Epiq, ktorého predstavenie je naplánované na rok 2025, sa bude pohybovať okolo 25 000 eur. Od roku 2025 bude výroba Škoda Epiq prebiehať v závode VW Group v Pamplone v Španielsku, spolu s  VW ID.2 a Cupra Raval. Všetky tri elektromobily budú postavené na novej verzii architektúry MEB a očakáva sa, že budú zdieľať rovnaké možnosti pohonu a batérie.

VIDEO

Zdroj: Škoda

Michal Pospíšil

Reklama