Škoda plánuje zaradiť do svojej palety modelov s čisto elektrickým pohonom nové SUV. AutoTest ukazuje akoby mohlo vyzerať.

Malý brat Enyaqu je už dlho premieľanou informáciou na internete, dokonca už je známe aj meno Elroq. Dizajn bude jednoznačne vychádzať z poslednej štúdie Vision 7S, ktorá ukázala ako bude vyzerať dizajnový jazyk pre všetky budúce elektrické modely značky Škoda.

Čo sa týka rozmerov, Elroq by mal byť z pohľadu rozmerov umiestnený na pomedzí modelov Karoq a Enyaq. Naznačuje to aj názov, keďže pozostáva zo slabiky „El“, čo by malo znamenať „Electric“, a „roq“, čo naznačuje blízkosť ku Karoqu. S výškou 4,65 metra je však porovnateľný s Kodiaqom, zatiaľ čo na dĺžku skôr ku Karoqu. Inými slovami: dĺžka približne 4,4 metra, šírka približne 1,84 metra a výška približne 1,60 metra. Technickým základom bude skrátená platforma MEB (modulárna elektrická stavebnica) Enyaqu, ktorú pravdepodobne bude mať aj pripravovaný VW ID.2.

Motory by mohli pochádzať  z VW ID.3, čo znamená, že bude v ponuke paleta motorov s výkonom 150, 204 alebo 204 koní. V prípade, že sa Škoda rozhodne pre verziu RS tak môžeme očakávať aj motory s výkonom 265 k alebo 290 k. Podľa pohonnej jednotky bude na výber pohon zadných alebo všetkých kolies. Očakávame, že na trh by mal prísť v priebehu roka 2024.

           Zdroj: Bernhard Reichel (ilustrácia)                              Michal Pospíšil

Reklama