Ibiza a Arona dostali v rámci faceliftu sviežejší dizajn exteriéru a nový interiér s modernejšou technikou a aktualizovaným dizajnom.

 

SEAT Ibiza:

SEAT modernizovala svoj model Ibiza osviežením vonkajšieho vzhľadu a revolučne novým interiérom, ako aj novou úrovňou digitálnej konektivity a najmodernejšími asistenčnými systémami.

Osviežený exteriér

Nový SEAT Ibiza dostal osviežený dizajn exteriéru, umocňujúci charakteristický vzhľad ikonického modelu. Štandardné použitie technológie LED– štandardne svetlomety Eco-LED a na želanie Full LED – čo zabezpečuje lepšiu viditeľnosť a menšiu spotrebu energie. na vonkajšom osvetlení vozidla zabezpečuje lepšiu viditeľnosť a menšiu spotrebu elektrickej energie.

2021-seat-ibiza-facelift -2
Facelift SEAT Ibiza

Vonkajší vzhľad dotvárajú disky kolies z ľahkej zliatiny s novým dizajnom. Označenie modelu na zadnej časti vytvorené ručne písaným písmom a nové logo SEAT v dvojfarebnom chrómovom vyhotovení dodáva vonkajšiemu dizajnu elegantnú finálnu bodku.

Nový interiér

Vnútri modernizovaný model SEAT Ibiza prináša zmenu dizajnu  v porovnaní s predchodcom. Úplne nový mäkký prístrojový panel s väčším, voľne stojacim centrálnym displejom systému infotainmentu – teraz umiestneným pre zlepšenie ergonómie vo zvýšenej polohe– ako aj nový ergonomický multifunkčný volant potiahnutý kožou Nappa reprezentujú nový dizajn interiéru a dodávajú kabíne novú osobnosť. Tento moderný charakter ďalej umocňujú osvetlené mriežky ventilácie s novým dizajnom.

Plne digitálne prepojený

SEAT Ibiza je plne digitálne prepojený vďaka vnútornej a vonkajšej konektivite. Zahŕňa systém Wireless Full Link prinášajúci Android Auto a Apple CarPlay do kabíny; vonkajšiu konektivitu zabezpečujú online služby SEAT CONNECT. Užívatelia môžu všetky funkcie ovládať na dotykových displejoch nových systémov infotainmentu s uhlopriečkou 21 cm (8,25“) a 23,4 cm (9,2“),  ako aj hlasovým ovládaním prirodzenou rečou, ktoré sa aktivuje frázou „Hola Hola“.

2021-seat-arona-facelift -prístrojový panel

Bezpečnejší

Nové asistenčné systémy ako Travel Assist umožňujú poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlosti. A so systémami Lane Assist, Side Assist, Traffic Sign Recognition a High Beam Assist je SEAT Ibiza vybavený z hľadiska bezpečnosti na najvyššej aktuálnej úrovni.

Motory: Benzín a stlačený zemný plyn

Modernizovaný SEAT Ibiza sa bude predávať s piatimi motormi, pokrývajúcimi výkonová rozpätie od 59 kW (80 k) do 110 kW (150 k) spaľujúcimi benzín a stlačený zemný plyn CNG.

Príbeh úspechu

Od svojho uvedenia v roku 1984 SEAT predal veľký počet kusov modelu Ibiza, ktorý sa tak stal hlavným pilierom modelového programu značky. Doteraz zišlo z výrobnej linky približne 6 miliónov exemplárov a modernizovaná piata generácia má úlohu posunúť tento počet na ešte vyššiu úroveň.

Vytvorený v Barcelone

Osviežený SEAT Ibiza je na 100 % vytvorený v Barcelone: je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Barcelone, v hlavnom závode Martorell.

SEAT Arona:

SEAT Arona takmer štyri roky po predstavení prichádza s vynoveným vzhľadom exteriéru, digitalizovanejším pracoviskom vodiča a ďalšími bezpečnostnými prvkami.

Subkompaktný crossover španielskej značky, ktorý je sesterským modelom Volkswagenu T-Cross a Škody Kamiq , sa dodáva v stupňoch výbavy SE, SE Technology, FR, FR Sport, Xperience a Xperience Lux, pričom druhý z nich nahrádza starý Xcellence.

2021-SEAT-Arona-FR-Saphire-Blue-1
Facelift SEAT Arona FR

Vonkajší dizajn

SEAT Arona má predné svetlomety s výraznejším svetelným podpisom, novú mriežku chladiča a prepracovaný predný nárazník. Čo však na prvý pohľad zaujme sú vyššie položené gúľaté svetlá hmloviek, ktoré pripomínajú prvú generáciu škodováckeho modelu Škoda Yeti. Na zadnej časti karosérie nový zadný spojler a difúzor v nárazníku osviežujú dizajn, ktorý dotvárajú disky kolies s ľahkej zliatiny s novým dizajnom, označenie modelu na zadnej časti vytvorené ručne písaným písmom a nové logo SEAT v dvojfarebnom chrómovom vyhotovení.

Nový interiér

Vnútri revolúcia dizajnu prináša nový pocit v kabíne. Úplne nový mäkký prístrojový panel s väčším, voľne stojacim centrálnym displejom systému infotainmentu – teraz umiestneným pre zlepšenie ergonómie vo zvýšenej polohe– ako aj nový ergonomický multifunkčný volant potiahnutý kožou Nappa reprezentujú nový dizajn interiéru a dodávajú kabíne novú osobnosť. Tento moderný charakter ďalej umocňujú osvetlené mriežky ventilácie s novým dizajnom.

Plne digitálne prepojený

SEAT Arona je plne digitálne prepojený vďaka vnútornej a vonkajšej konektivite. Zahŕňa systém Wireless Full Link prinášajúci Android Auto a Apple CarPlay do kabíny; vonkajšiu konektivitu zabezpečujú online služby SEAT CONNECT. Užívatelia môžu všetky funkcie ovládať na dotykových displejoch nových systémov infotainmentu s uhlopriečkou 21 cm (8,25“) a 23,4 cm (9,2“),  ako aj hlasovým ovládaním prirodzenou rečou, ktoré sa aktivuje frázou „Hola Hola“.

2021-seat-arona-facelift -prístrojový panel

Bezpečnejší

Nové asistenčné systémy ako Travel Assist umožňujú poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlosti. A so systémami Lane Assist, Side Assist, Traffic Sign Recognition a High Beam Assist je SEAT Arona z hľadiska bezpečnosti vybavený na najvyššej aktuálnej úrovni.

Motory: Benzín a stlačený zemný plyn

Modernizovaný SEAT Arona sa bude predávať so štyrmi motormi, pokrývajúcimi výkonová rozpätie od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k) spaľujúcimi benzín a stlačený zemný plyn CNG.

Vytvorený v Barcelone

Osviežený SEAT Arona je na 100 % vytvorený v Barcelone: je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Barcelone, v hlavnom závode Martorell.

Text: SEAT+Michal Pospíšil                     Foto: SEAT

Reklama