Nový SEAT Leon sa ukázal už pri nedávnej premiére, ktorú absolvoval v španielskom Martorellu. Teraz SEAT zverejnil ďalšie fotografie a video, ktoré ukazujú nový Leon, na rozdiel od statických záberov, pri samotnej premiére v dynamickej polohe pri samotnej jazde.

Je šesť hodín ráno a slnko ešte nevyšlo. V skladovej časti závodu SEAT Martorell sa rozsvietil pár svetlometov s nezameniteľnou svetelnou grafikou. Nový Leon sa dal do pohybu. Po prvý raz vychádza na cestu automobil ako je tento. Na záberoch upúta jeho atraktívny, dynamický dizajn.

Nie je taktiež možné nevšimnúť si jeho „oči“ – svetlomety – ani zadné skupinové svetlá, navzájom prepojené po celej šírke zadnej časti. Svetlomety full LED s intenzitou do 900 lúmenov perfektne osvetlia vozovku pred autom. „Nové osvetlenie nielen zlepšuje viditeľnosť ale súčasne prispieva aj k zníženiu spotreby paliva pretože ani vpredu ani vzadu nepoužívame halogénové žiarovky,“ vysvetľuje Daniel Cortina produktový manažér SEAT Leon.

Na ceste k autonómnej jazde

Leon novej generácie je najbezpečnejším modelom značky, ktorý výrazne podporuje vodiča. Systémy ako adaptívny podvozok Dynamic Chassis Control, asistenčný systém Lane Departure Warning a adaptívny prediktívny tempomat ho už dnes posúvajú do budúcnosti, kedy budú implementované funkcie pre automatickú jazdu. „Môžeme hovoriť približne o úrovni autonómie Level 2 vďaka inteligentnému tempomatu, asistentovi vedenia v jazdnom pruhu a zdokonalenému systému automatického brzdenia, ktorý zahŕňa nové funkcie ako asistent pre odbočovanie, ktorý eliminuje riziko kolízie s protiidúcim vozidlom pri odbočovaní na križovatke,“ hovorí produktový manažér.

Nový SEAT Leon pri jazde

Vždy v spojení

Leo je prvým modelom SEAT s úplnou digitálnou konektivitou. Vďaka integrovanej karte eSIM sa dopravné informácie zobrazujú v reálnom čase na centrálnom displeji systému infotainmentu s uhlopriečkou 25,4 cm, doplnenom ovládaním gestami a hlasovým ovládaním. „Hlasové ovládanie umožňuje vodičovi prirodzeným spôsobom komunikovať so systémom, takže môže ovládať navigáciu alebo prehrávať hudbu jednoducho, rýchlo a bezpečne, dodáva Daniel Cortina.

Pre maximálnu bezpečnosť je smartfón vodiča pripojený rozhraním Full Link (bezdrôtovo cez Bluetooth alebo WLAN s Apple CarPlay alebo káblom s Android Auto) a bezdrôtovo sa nabíja.

Nový Leon v číslach

5 motorov: benzínový, naftový, GNC, mild hybrid a plug-in hybrid

2 karosérie: 5-dverový hatchback a rodinné kombi Sportstourer

4 verzie vybavenia: Reference, Style, Xcellence a FR

2 prevodovky: manuálna a DSG

 

VIDEO