V duchu tradície SEAT má aj nový model Ateca svoje meno odvodené zo španielskej geografie. Dedina Ateca leží západne od Zaragozy, v strede pyrenejského polostrova.

SEAT konečne prichádza aj do segmentu SUV. Nový SEAT Ateca sa začne predávať na jeseň tohto roka. Na pohon budú k dispozícii turbokompresorom prepĺňané benzínové motory TSI a naftové TDI vo výkonovom rozpätí od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k) v kombinácii s pohonom predných alebo všetkých kolies, s manuálnou prevodovkou alebo s prevodovkou DSG s dvoma spojkami.

K dispozícii budú tri verzie výbavy a rozsiahla ponuka prvkov vybavenia na želanie, ktorá bude siahať od reflektorov Full-LED cez široké portfólio asistenčných systémov, voľbu režimov jazdy až po bezdrôtové nabíjanie telefónu a systémy infotainmentu najnovšej generácie s 8-palcovým (20,3 cm) dotykovým monitorom a konektivitou Full Link.

Pri vonkajšej dĺžke 4,36 metra poskytuje nový SEAT Ateca podľa slov výrobcu najlepšie využitie vnútorného priestoru v segmente. Pre batožinu je za zadnými sedadlami v štandardnej 5-miestnej konfigurácii objem kufra 510 litrov, resp. 485 litrov pri verziách s pohonom všetkých kolies.

seat_ateca

VIDEO

Reklama