Britská automobilka Rolls-Royce predstavila už v poradí 8. generáciu luxusného modelu Phantom.

Definícia luxusu automobilového priemyslu, tak možno nazvať novú generáciu modelu Phantom. Úplne nová hliníková karoséria zaručuje dokonalejší pocit jazdy tkz. ‘Magic Carpet Ride’, pretože je ľahšia, tuhšia, tichšia a technologicky vyspelejšia.

Ďalšou novinkou je tkz. ‘objatie’, ktoré zväčšuje pocit výnimočnosti a bezproblémového nastupovania do dverí otvárajúcich sa naďalej proti smeru. V momente, keď si človek sadne do vozidla, asistent, prípadne obsluha parkoviska, odstúpi a ľahko sa dotkne snímača na kľučke dverí. Tie sa následne jemne zatvoria a cestujúci sa ocitne v objatí vozidla, tak opisuje Rolls-Royce túto funkciu v oficiálnej tlačovej správe. Vo vnútri nájdeme tie najluxusnejšími materiály, ktoré sú do detailu vyladené. Vodičovi bude pri jazde asistovať nový 12,3 palcový displej infotainmentu.

Pod kapotou nájdeme 6,75 litrový dvanásťvalec dosahujúci maximálny výkon 420 kW/563 k  s krútiacim momentom 900 Nm, avšak po novom s dvojicou turbodúchadiel. Takto disponovaný Rolls-Royce zrýchli z nuly na stovku za úctyhodný čas 5,3 sekundy (predĺžená verzia 5,4 sekundy). 

VIDEO

Reklama