Francúzska automobilka predstavila svoju víziu cenovo dostupnejšieho mestského elektromobilu pod známym menom Twingo. Štvrtá generácia Twinga je odpoveďou Renaultu na cenovo vyhodnejšie čínske elektromobily. Malý elektromobil bude v budúcnosti stáť necelých 20 000 eur…

 

Nový Renault Twingo Electric má prísť v roku 2026. Rovnako ako budúci Renault 5 (premiéra vo februári 2024) a Renault 4 s výraznými retro prvkami.

Štvrtá generácia Twinga sa ukázala v koncepčnej podobe v nádhernom retro štýle, ktorý pripomína originál z roku 1992.

Renault opísal nové Twingo ako „vozidlo vhodné do mesta“ s mesačnými nákladmi nižšími ako 100 eur a vo svojej triede s najlepšou spotrebou s 10 kilowatthodinami na 100 km, čo by bolo o 50 percent nižšie ako sa prezentujú súčasné malé elektrické vozidla. V súčasnosti je v ponuke na vybraných trhoch Renault Twingo Electric, no s dojazdom len 180 kilometrov a od 28 000 eur bez možnosti rýchlonabíjania čo nie je práve presvedčivá ponuka.

Nové Twingo Electric navrhlo a bude vyrábať Ampere – samostatná divízia v rámci skupiny Renault, ktorá sa zameriava na elektrické vozidlá pre segmenty B a C.

                        Zdroj: Reuters                             Lukáš Vajda

Reklama