Renault Laguna po troch generáciách svojej existencie končí a na scénu prichádza jeho nástupca, Renault Talisman.

renault_talisman (2)

Nový Talisman sa bude snažiť spraviť hrubú čiaru a zabudnúť na neúspechy automobilky v strednej triede za posledné roky. Nový Talisman sa radí do segmentu medzi Volkswagen Passat a Ford Mondeo. Rozmery automobilu sú 4,85 metra na dĺžku, 1,87 metra na šírku a 1,46 metra na výšku. Rázvor činí 2,81 metra. Kufor obsahuje 608 litrov. Automobil je postavený na platforme Common Module Family (používa nový Espace). Z neho preberá viacero technológií ako napr. adaptívny podvozok, štvorvalcové motory, či riadenú zadnú nápravu 4Control.

Čo sa týka motorizácie nový Talisman bude v úvode ponúkať na výber s trojice štvorvalcových turbodúchadlami preplňovanými 1,6 radu Energy s priamym vstrekovaním a oceľovými piestami. Tieto motory sú už dobre známe s nového Espace a spĺňajú emisnú normu Euro 6.

Najvýkonnejší zážihový štvorvalec s označením TCe 200 (1618 cm3, 147 kW, 260 Nm) dopĺňajú dva vznetové motory s rovnakým objemom 1598 cm3: dCi 130 (96 kW, 320 Nm) a dCi 160 s dvoma turbami (118 kW, 360 Nm). Tieto údaje avšak niesú oficiálne potvrdené.

Interiér je taktiež inšpirovaný z Espace, kde nájdeme futuristické tvary avšak o niečo decentnejšie. V základnej verzii síce bude iba 4,2 palcový dotykový displej, ale na príplatkovom 8,7-palcovom naplno vynikne nový systém R-Link 2 spolupracujúci s 13 reproduktormi Bose viď foto v galérii.

Oficiálna premiéra je naplánovaná na autosalóne vo Frankfurte na jeseň tohto roku.

VIDEO

 

FOTOGALÉRIA

Reklama