Francúzska automobilka Renault dnes predstavila nový model Arkana prezentujúci sa vizuálne ako SUV-kupé.

Ide o štýl takých vozidiel ako BMW X6, BMW X4 a Mercedes-Benz GLE kupé či GLC kupé. Z tohto vymenovania modelov je jasné, že tento štýl zatiaľ nesú luxusné, prémiové vozidlá. V prípade Renaultu Arkana to však neplatí, tento model vychádza z „Low-Costu“ Dacie Duster, podobne ako ruský Kaptur. Poháňaný by mohol byť benzínovým motorom 1.3 TCe, 1,6 SCe a dieselovým 1,5 dCi. Neskôr pri uvedení na ázijský, prípadne európsky trh by mal využívať modernejší základ od Clia.

Automobil je 4540 mm dlhý, 1800 mm široký a 1570 mm vysoký. Len pre predtsavu – je o 90 mm dlhší ako Kadjar, vysoký je ale ako malé SUV Kaptur. Samotný dizajn využíva dizajnové prvky použité pri ostatných modeloch značky Renault – napríklad „bumerangové“ predné svetlomety. Renault Arkana však najprv dorazí k zákazníkom v Rusku. Mnohých napadne, prečo? Tento krok vysvetľuje Nicolas Maure, šéf Renaultu v Rusku „Myšlienka tohto inovatívneho konceptu vyšla z Ruska a i samotný projekt vznikol vďaka angažovania ruského tímu Renaultu,“.

Podľa ďalších informácii by mal byť Renault Arkana globálny model, najskôr však až v roku 2020. Tento SUV-kupé má veľký potenciál na úspech, nakoľko vo svojej cenovej hladine v podstate zatiaľ nebude mať konkurenciu.

VIDEO

video: carscoops.com

Reklama