Prvé SUV značky Ferrari s názvom Purosangue sa predstaví v priebehu budúceho roka.

Zatiaľ však nevieme ako bude vyzerať nakoľko, aj špionážne fotografie, ktoré kolujú po internete ukazujú tento SUV model iba s výrazným zamaskovaním zaodetý do karosérie GTC4lusso alebo Maserati Levante. Napriek tomu prinášame ilustráciu, na ktorej  ukazujeme ako by mohol vyzerať pripravovaný  SUV model značky Ferrari. Photoshopový umelec Giorgi Tedoradze, nezávisle na Ferrari, vytvoril dve stvárnenia Purosangue, jedno odpredu a jedno odzadu,  ktoré sa snažia predstaviť možný dizajnový smer pre SUV.

Predná časť vyobrazeného SUV je mimoriadna agresívna s ostro tvarovanými svetlomety s elegantnými dennými LED svetlami. Ak sa pozriete ďalej na prednú masku, všimnete si hranaté otvory pre prívod vzduchu a sekundárne svetlá. Za zmienku stoja aj výrazné záhyby vedúce k dvojfarebnej kapote.

Ferrari Purosangue (2)

Rovnako agresívna ako predná časť Purosangue je aj zadná časť, ktorá je výraznejšia a obsahuje malé zadné okruhlé svetlá, svetelnú lištu LED a dve koncovky výfuku vychádzajúce zo stredu kufra (čo však asi nebude). Zadnému nárazníku dominuje bizarný difúzor, ktorý v týchto stvárneniach vyzerá dobre, ale na skutočnom Purosangue taktiež zjavne nebude.

Pod kapotou môžeme očakávať rovnaký 3,8 litrový V8 motor s dvojitým preplňovaním, aký ponúka GTC4lusso. Mal by byť však naladený na vyšší výkon asi 650 koní, čím by sa výkonom postavil na rovnakú úroveň ako Lamborghini Urus. Inak je nepravdepodobné, že bude SUV model Purosangue k dispozícii aj s atmosférickým motorom.

V ponuke bude aj hybridný pohon. Ten by mal vychádzať z SUV Maserati Levante, takže môžeme očakávať aj 6-valcový benzínový motor s podporou elektromotora.

Zdroj: Giorgi Tedoradze, Carscoops                                            Text: Lukáš Vajda

Reklama