Športovo založení zákazníci sa majú na čo tešiť. Kórejská automobilka Hyundai rozšíri po modeli i30,  svoju športovú radu N, aj o menší i20. Hyundai chce týmto autom konkurovať Volkswagenu Polo GTI a Fordu Fiesta.

Pripravovaný model Hyundai i20 N aktuálne absolvuje testovacie jazdy na slávnom okruhu Nürburgring (viď špionážne fotografie s maskovaním).

Zatiaľ nemáme žiadne oficiálne údaje ohľadom pohonného ústrojenstva. Pod kapotou však  očakávame štvorvalec 1.6 T-GDI, zrejme ako mild-hybrid, ktorý by mohol disponovať výkonom 147 kW(200k). O dizajne však už niečo vieme, resp. aj napriek maskovaniu je vidieť, že predný a zadný nárazník bude mať športovejší, výraznejší tvar a auto širší a nižší postoj z čoho vychádzal aj maďarsky grafik X-Tomi Design pri ilustrácii uvedeného modelu i20 N. Táto ilustrácia športového modelu i20 N je vyhotovená v charakteristickom modrom laku Performance Blue, ktorý je poznávacím znakom rady N.

Príchod ostrej verzie i20 N  je možné očakávať na jeseň  v Paríži na autosalóne, ak samozrejme nebude kvôli pandémii koronavírusu zrušený. Do predaja by mal tento malý „hot-hatch“ prísť začiatkom roka 2021.