Jaguar už od júla s novým modelom F-Type absolvuje testovacie jazdy, z ktorých po internete kolujú špionážne fotografie.

Športový model F-Type je síce na týchto fotografiách s krycím maskovaním, napriek tomu je možné vidieť  zmenu predných svetlometov na horizontálne usporiadanie so štíhlejším tvarom a do istej mieri aj väčší predný gril. Toto usporiadanie zrejme dodá vozidlu vizuálne menej agresívny vzhľad  a pridá viac na elegancii pri zachovaní športového vzhľadu.

Pokiaľ ide o ďalšie dizajnové prvky tak sa ich kolegovia z ruského auto-portálu www.kolesa.ru pokúsili ukázať na digitálnom zobrazení (viď foto) pripravovaného nového modelu F- Type. Podľa Lana Callum, ktorý ako dizajnový riaditeľ opustil spoločnosť Jaguar začiatkom tohto roka  by mohol obsahovať aj niektoré prvky C-X75.

Bohužiaľ ohľadom pohonnej sústavy nie je zatiaľ nič známe, resp. sa o tom na internete píše útržkovite, že sa Jaguar rozhoduje z dvoch alternatív  – buď s  motorom uloženým vpredu alebo v strede za posádkou. Výber usporiadania bude zohľadnený a aj vzhľadom k elektrickému pohonu. Jaguar údajne však presunie novú generáciu F-Type na platformu s motorom v strede, inšpirovaný konceptom C-X75.

Jaguar taktiež ešte musí zvoliť platformu novej generácie F-Type. Vzhľadom na súčasné finančné ťažkosti by nemalo zmysel vytvárať novú platformu od základu. Jedným z možných riešení by bolo, keby sa spojila s BMW s cieľom vyvinúť novú platformu športových vozidiel EV, ktorú by zdieľali  F-Type a BMW i8 zároveň  a tým ušetrili náklady. Alternatívne však môže byť Jaguar schopný modifikovať elektrickú platformu I-Pace.

Aj z týchto dôvodov je  možné, že tento prototyp pokrytý kamuflážou nie je ešte úplne novým, resp. finálnym modelom.

Očakáva sa, že Jaguar uvedie nový F-Type v roku 2021 , resp. možno aj skôr – budúci rok. Podľa Lana Callum, ktorý ako dizajnový riaditeľ opustil spoločnosť Jaguar začiatkom tohto roka  by mohol obsahovať aj niektoré prvky C-X75.

Reklama