Model Neovette na ilustráciách ukazuje ako by mohla v budúcnosti vyzerať Corvette s motorom uloženým vpredu.

Dizajnér Leyang Bai ukazal na ilustráciách model pod názvom Novette, ktorý ukazuje ako by mohla Corvette vyzerať v budúcnosti pokiaľ by sa vrátila k motoru uloženom vpredu.

Viac ako 65 rokov sa Corvette riadila rovnakým vzorcom: dvojmiestny športový automobil s predným motorom a pohonom zadných kolies. To všetko sa zmenilo s príchodom poslednej generácie C8 Corvette, ktorá si síce zachovala dvoj-miestne usporiadanie a pohon zadných kolies, ale prijala na rozdiel od predchodcov presunutie osemvalca až za dvojicou sedadiel, teda pred zadnú nápravu.

Čo by sa vsak stalo, keby sa Chevrolet opäť vrátil k usporiadaniu s motorom uloženým vpredu pre Corvette novej generácie? Jeden dizajnér, Leyang Bai, popustil uzdu fantázie a využil pri zobrazení tohto vozidla futuristické prvky kombinovane prvkami starších modelov Corvette.

Corvette-Neovette-6

Inšpiráciu pri jej zobrazení čerpal hlavne z predošlých  generácií C2 a C3 aj keď to nemusí byť hneď zrejmé. Dômyselne zakomponované detaily s odkazom na C2 a C3  sa začnú odhaľovať, čím viac sa na ne pozeráte. Z modelu C2 má auto predovšetkým vajičkovitý tvar strechy, dozadu zúženú presklenú kabinu a špicatý zadný nárazník a z modelu C3 môžeme vidieť dominante pôsobiace  blatníky a sklonený „nos“ prednej časti vozidla.

Zdroj: Leyang Bai   Text: Michal Pospíšil   Foto: Leyang Bai

Reklama