Tento dizajnový koncept, s pomenovaním Ferrari F42, je dielom nezávislého dizajnéra Pawela Breshke Czyzewského z Poľska, ktorý chcel týmto moderným dizajnovým návrhom, vzdať hold slávnej F40.

„Prvým nápadom bolo vytvoriť novú verziu F40, ale každý návrh, ktorý som vytvoril, nevyzeral dosť dobre,” hovorí Pawel. „Preto som zmenil názor a šiel som iným smerom, vďaka čomu som vytvoril vlastnú verziu vzhľadu Ferrari inšpirovanú, nielen modelom F40 (viď zadný spojler v štýle F40) ale aj inými modelmi tejto značky. “uviedol jeho návrhár.

Dizajnový koncept Ferrari F42  mal podľa slov jeho návrhára pôvodne ukázať, akoby mohol vyzerať moderne pojatý, legendárny model F40. Nakoniec však navrhol samostatný model vsádzajúci na extravagantnejší dizajn ako sme pri Ferrari zvyknutí.

Dizajnový koncept Ferrari 42

Táto ilustrácia Ferrari nakoniec neukazuje potenciálneho pokračovateľa F40 , resp náhradu za ktorýkoľvek konkrétny iný súčasný model Ferrari, ale namiesto toho ponúka pohľad na to, akoby mohol vyzerať úplne nový model, svojim divokejším dizajnom konkurujúci napríklad modelom typu Lamborghini Aventador SVJ .

Reklama