Porsche 928  vydržalo vo výrobe veľmi dlho, produkcia bola ukončená v roku 1995 (predstavené bolo už v roku 1977). Život pozoruhodného auta, ktoré predstavovalo spoločne s 911 Turbo vrcholom ponuky značky, skončil s bilanciou asi 61 tisíc predaných kusov.

Na tento model, t.j. Porsche 928, si nedávno spomenul digitálny umelec a dizajnér Lars Sältzer, ktorý navrhol jeho modernú podobu. V krátkom čase tak predstavuje už tretie klasické Porsche – po 914 a 924 – v modernej interpretácii. A opäť s elektrickým pohonom.

Vzhľad “novej 928” jednoznačne nadväzuje na originál, koncept má takmer totožné proporcie a tvary. Je však trochu “uhladenejšia”, stojí na moderných kolesách, má iné kľučky a spätné zrkadlá. Lars svoj návrh samozrejme vybavil upraveným predným nárazníkom s modernými LED svetlometmi.

Porsche 928 (3)

Všimnite si ale, že vozidlu ponechal vyklápacie svietidlá, a to vo veľmi zvláštnej forme. Ide totiž o úzke LED oblúky. Je to originálne, ale je zrejmé, že takýto prvok by v produkčnom aute nemal šancu.

                         Zdroj: Lars Sältzer                             Lukáš Vajda

Reklama