Peugeot potvrdil, že koncom júna tohto roka predstaví nový model s názvom Peugeot 408.

 

Pôvodne sa myslelo, že nový model bude niesť názov Peugeot 3008 coupé (ako verzia SUV kupé modelu 3008), s tým, že zaplní medzeru v ponúkanej palete modelov medzi hatchbackom Peugeot 308 a SUV Peugeot 3008. Oznámený názov 408 naznačuje, že sa Peugeot pri tomto modely vybral inou cestou.

Francúzsky výrobca automobilov uviedol, že nový model Peugoet 408 „spája charakteristické kódy SUV s dynamickou siluetou fastbacku“. Tieto slová prezrádzajú, že pôjde o crossover s dynamickou siluetou, resp. model spájajúci svet SUV a elegantne tvarovaného Fastbacku.

Zdieľať by mal s Citroenom C5-X podvozkovú platformu EMP2 v najnovšej evolúcii. Podľa zákulisných informácii pôjde o automobil cca 4,7 metra dlhý s rázvorom cca 2,7 metra čo je rozmerovo o pol triedy vyššie ako spomínaný model Peugeot 308 či Peugeot 3008. Z týchto údajov a jeho dynamického tvaru karosérie je zrejmé, že jeho priamim konkurentom by mohol byť Renault Arkana.

Po vzhľadovej stránke môžeme očakávať, že bude mať obdobné predné partie ako aktuálny Peugeot 308 čo potvrdzuje aj uverejnená upútavková fotografia s impozantnou prednou mriežkou a novým logom. Zadná časť však bude odlišná s vyššou stavbou karosérie a s dozadu sa zvažujúcou strechou á la SUV-kupé (viď ilustračná fotografia ako by mohol uvedený model vyzerať).

Aby sa odlíšil nový model 408 od 308 aj pri pohľade spredu tak by mohol dostáť ešte výraznejšie svietiace tesáky LED denného svietenia a väčšie bočné prívody vzduchu (falošné) ako sú na kompaktnom modely 308. Nakoniec ilustrátor (pracujúci nezávisle od Peugeotu), ktorý zobrazil uvedený model v jeho možnom vzhľade, pridal taktiež viditeľné čierne bočné prahy, ktoré pridávajú novému autu na štyle á la SUV.

Zatiaľ sú to však stále len špekulácie, nakoľko od samotného názvu auta, fotografie s častou prednej masky a spomínanej vety v úvode popisujúcej tvar karosérie vozidla, sme nedostali zatiaľ iné oficiálne informácie.

                Zdroj: Peugeot                                                     Lukáš Vajda

Reklama