Nový Peugeot 208 porazil Teslu Model 3 a Porsche Taycan!

Nový Peugeot 208 bol vyhlásený za európske Auto roka 2020 (Car of theYear) v pondelok 2. marca v Ženeve porotou, zloženou zo 60 európskych automobilových novinárov z 23 krajín.

Francúzsky hatchback bol korunovaný prestížnou cenou európskym “Autom roka” autom roka“ po tom, čo  získal 281 bodov. Za novým Peugeotom 208 sa umiestnili takí silní protivníci ako  Tesla Model 3 (242 bodov), Porsche Taycan (222 bodov), Renault Clio (211 bodov), Ford Puma (209 bodov), Toyota Corolla (152 bodov) a BMW 1 Series (133 bodov).

Porota vyzdvihla najmä ponuku motorov: elektrické, benzínové a naftové agregáty dávajú zákazníkom skutočnú slobodu voľby. Členovia poroty zároveň na novom Peugeote 208 ocenili jeho odvážny dizajn a použité technológie. Auto je nielen bestsellerom, ale zároveň prvým Peugeotom “série 2”, ktorý získal túto prestížnu cenu. Nový Peugeot 208 je zároveň šiestym modelom značky Peugeot, ktorý bol ocenený titulom európske “Auto roka”. Cenu “Car of the Year” získal model, ktorý sa vyrába na

Slovensku v Trnave.  Od jeho októbrového uvedenia na európsky trh si ho objednalo už takmer 110-tisíc zákazníkov. Približne 15% z objednávok pritom pripadá na elektrické verzie. Pokiaľ ide o celkové registrácie osobných áut, tak vo Francúzsku mu ku koncu februára patrilo prvé miesto.

Reklama