Peugeot 205 GTi by sa mohol v modernej podobe vrátiť, nakoľko o tejto variante v PSA uvažujú.

 

Novému modelu Peugeot 208 sa darí veľmi dobre.  Originálny, svieži dizajn a moderné technológie majú veľkú presvedčovaciu silu a úspech u potencionálnych záujemcov.  Tento model ocenila aj porota európskych novinárov pri udelení ocenenia Európske auto roka 2020 ( taktiež ocenenie Auto roka 2020 dostal od novinárov na Slovensku) spolu s Oplom Corsa, ktorý zdieľa rovnakú platformu.

Peugeot 208 je v ponuke nielen so spaľovacím motormi ( diesel a benzín ), ale a aj ako elektromobil. Čo mu však chýba, resp. automobilke PSA v tomto segmente, je podľa nás športové  vyhotovenie, niečo na spôsob GTi. Toto športové prevedenie by sa mohlo inšpirovať po vizuálnej stránke legendárnym modelom Peugeot 205 GTi ( viď uverejnené ilustrácie moderného modelu Peugeot 205 GTi).

Je potešiteľné, že o tejto variante v PSA uvažujú. Generálny riaditeľ značky Jean-Philippe Imparato, sa vyjadril, že sa touto otázkou zaoberajú a vidia v tejto modelovej verzii perspektívnu  budúcnosť. Je zrejmé, že ak sa pre tento model automobilka PSA rozhodne, tak tento model bude poháňaný elektromotorom.