Takto by mohol vyzerať pripravovaný VW Tiguan. Jeho vzhľad sa podujal zobraziť Jean Francois Hubert/SB-Medien podľa nedávno uverejnených špionážnych záberov prototypu (s mierenejším maskovaním ukazujúce do veľkej mieri jeho vzhľad).

Napriek tomu nafotený prototyp zrejme neukazuje skutočný dizajn prednej masky a zadných svetlometov. Je veľký predpoklad, že nový Tiguan prevezme dizajnové prvky z radu ID. Preto je možné očakávať vzhľad prednej časti vozidla s tenšou maskou chladiča a tenším tvarom LED svetlometov. Rovnako ako u všetkých modelov poháňaných spaľovacími motormi je však väčšia potreba chladenia motora, a teda potrebný oveľa väčší prívod vzduchu. Preto by mal mať klasický predný gril a väčšie nasávacie otvory.

VW-Tiguan 2024 (2)

Podobne aj zadná časť bude mať uhladenejší dizajn, tenšie zadné svetlomety siahajúce viac do zadných blatníkov a viac nakloneným zadným sklom krytým spojlerom.

Zmeny v interiéri budú tiež pomerne rozsiahle, zamerané na veľký voľne stojaci displej infotainmentu, ku ktorému sa pripojí digitálny prístrojový panel a menej fyzických ovládacích prvkov.

Nový VW Tiguan má prísť na trh v roku 2024. Pôjde o poslednú generáciu poháňanú spaľovacím motorom.

               Zdroj: Carscoops                                        Michal Pospíšil

Reklama