Nový VW Caddy sa odhalil na oficiálnych fotografiách ešte pred samotným predstavením, ktoré  sa uskutočni dnes 20.02. 2020 v Düsseldorfe.

Z týchto fotografii je vidieť, že VW Caddy piatej generácie si z pohľadu dizajnu  osvojil evolučný štýl.

Nič revolučné, na spôsob predošlých  náčrtov uverejnených v decembri minulého roka, sa teda nekoná, aj keď aj tieto oficilálne fotografie ukazujú, že nový VW Caddy pôsobí dynamickejším dojmom (hlavne vďaka masívnejšej spodnej mriežke a výraznejšie tvarovanej prednej maske a prednej kapote) ako predchodca. Stále však zmena dizajnu ostáva v rámci evolučného prístupu.

Nový model VW Caddy si osvojil známu tvár s horizontálnymi svetlometmi, ktorých LED DRL podpis pokračuje lemovacou lištou v hornej mriežke a záhybmi vozidla v bočných častiach karosérie. Vpredu vidíme taktiež nové  firemné logo spoločnosti VW umiestnene v strede lišty spájajúcej predné svetlomety.  Podobné usporiadanie očakávajte aj pre nadchádzajúcu rodinu vozidiel T7.  Pri podhľade na zadné partie je vidieť vertikálne zadné svetlá, ktoré vyzerajú nielen dlhšie ako má súčasný model, ale aj štíhlejšie. VW Caddy  má prístup do kufra, alebo ložného priestoru  riešený  buď cez zadné výklopné dvere alebo cez dvoje  krídlové dvere. Taktiež budú k dispozícii dvoje posuvných bočných dverí.

Podľa informácii od VW bude nové  Caddy širšie a dlhšie ako súčasný štandardný model. Z tohoto nárastu vonkajších rozmerov bude ťažiť veľkosť vnútorného priestoru.

Nový VW Caddy je postavený na platforme MQB, ktorá umožní vozidlu prístup k rôznym hnacím ústrojenstvám zo zostavy  modelu VW Golf, vrátane 48-voltových mild- hybridných variantov. Nemalo by sa vylúčiť ani úplné elektrický pohon.