Cena základnej verzie VW Taigo 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je 17 990 eur.

Spoločnosť Porsche Slovakia, s.r.o., autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko, spustila predaj modelu Taigo. Úplne nový model značky, ktorý nemá nijakého bezprostredného predchodcu, sa vyznačuje päťdverovou karosériou s klenutou strechou pripomínajúcou kupé a zvýšenou polohou sedadiel nad cestou. Jeho moderný charakter sa neprejavuje iba v elegantnom tvare karosérie, ale aj v množstve inteligentných komfortných, ovládacích a asistenčných systémov. Malý automobil môže byť na želanie vybavený strechou lakovanou v kontrastnej čiernej farbe, veľkým panoramatickým strešným oknom alebo asistenčným systémom IQ.DRIVE Travel Assist pre čiastočne automatizovanú jazdu.

Volkswagen Taigo

Ponuku značky Volkswagen v segmente malých automobilov, doteraz tvorenú modelmi Polo a T-Cross, rozširuje inovatívny prírastok. Taigo prichádza s osvedčenou technikou v novom, atraktívnom type karosérie SUV-kupé. LED predné svetlomety, disky kolies z ľahkej zliatiny a navzájom prepojené LED zadné svetlá vytvárajú akcenty k dynamicky tvarovanej karosérii, dlhej 4,26 m. Na želanie môže byť Taigo vybavený adaptívnymi svetlometmi IQ.LIGHT – LED Matrix s osvetlenou lištou masky chladiča (pri línii vybavenia „Style“ sériovo).

Nový Volkswagen Taigo (5)

 

Centrálnym prvkom interiéru je sériový displej združeného prístroja Digital Cockpit, na ktorý v tej istej línii voľne nadväzuje displej infotainmentu novej generácie MIB3. Digital Cockpit má farebný displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 20,3 cm, za príplatok si zákazník môže objednať rovnako veľký displej Digital Cockpit Pro s individuálne konfigurovateľným zobrazením (napr. mapa navigácie). Systémy infotainmentu majú displej s uhlopriečkou od 16,5 cm (základné rádio Composition Colour) po 23,4 cm (najdokonalejší príplatkový navigačný systém Discover Pro).

Dva motory a tri línie vybavenia

Volkswagen Taigo, ktorý má výlučne pohon predných kolies, sa na Slovensku predáva s dvoma benzínovými motormi. Základný trojvalec 1.0 TSI dosahuje výkon 81 kW (110 k) a štandardne sa kombinuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou1, za príplatok so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG2. Väčší štvorvalec 1.5 TSI, vybavený systémom vypínania valcov pri čiastočnom zaťažení ACT, poskytuje výkon 110 kW (150 k) a montuje sa výlučne s prevodovkou DSG3.

Z celkovo štyroch línií vybavenia sú na Slovensku s ohľadom na nároky trhu v ponuke iba tri vyššie – „Life“, „Style“ a „R-Line“. Taigo Life sa v pozícii základnej verzie predáva iba s motorom 1.0 TSI s obidvoma prevodovkami. Sériová výbava obsahuje napríklad multifunkčný volant, klimatizáciu „Climatic“, asistenčné systémy „Front Assist“ a „Lane Assist“, parkovacie senzory vpredu a vzadu, rádio s online službami We Connect Plus (na 3 roky bezplatne), 7 airbagov vrátane stredového airbagu vpredu a 16-palcové disky z ľahkej zliatiny ,ako aj LED svetlomety a LED zadné svetlá.

Navonok výraznejšie pôsobí Taigo Style so striebornými lištami strešného nosiča, 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny a adaptívnymi svetlometmi IQ.Light – LED-Matrix. Pre túto verziu je už k dispozícii je aj motor 1.5 TSI s prevodovkou DSG. Bohaté sériové vybavenia obsahuje napríklad asistenčný systém IQ.DRIVE Travel Assist a rádio Ready2Discover s displejom 20,3 cm, v ktorom sa dá cez We Upgrade dodatočne aktivovať funkcia navigácie.

Nový Volkswagen Taigo (2)

Športovo ladený Taigo R-Line má špeciálne nárazníky v dizajne „R-Line“ (zadný s difúzorom) a športové kontrastné prvky na karosérii vysoko lesklej čiernej farby. V interiéri je čierny strop kabíny, športové sedadlá a pedále z nerezovej ocele. Funkčné vybavenie zahŕňa LED svetlomety do hmly s funkciou odbočovacích svetiel, asistenčný systém IQ.DRIVE Travel Assist a rádio Ready2Discover.

Taigo poskytuje široké možnosti individualizácie. Na výber je osem farieb karosérie z toho päť metalizovaných a jedna s perleťovým efektom. Sedem farieb sa na želanie dá kombinovať s dizajnovým kompletom „Roof Pack“, zahŕňajúcim  čiernu strechu kabíny (odtieň „Deep Black“), stmavené okná v zadnej časti kabíny a kryty vonkajších spätných zrkadiel lesklej čiernej farby. Okrem toho sú k dispozícii dva ďalšie dizajnové pakety.

Za príplatok si zákazník môže objednať napríklad panoramatické strešné okno, dva rozličné navigačné systémy, ozvučovací systém beats audio s výkonom 300 W a subwooferom , 2-zónovú automatickú klimatizáciu „Climatronic“ s dotykovým ovládaním, odnímateľné ťažné zariadenie, rozličné disky kolies z ľahkej zliatiny až do veľkosti 18 palcov, ako aj ďalšie prvky.

           Zdroj: VW                                                                Jozef Pospíšil

Reklama