Autotest exkluzívne ukazuje na uvedenej ilustrácii, akoby mohol vyzerať, nový, modernizovaný Volkswagen   Polo.

Nové, modernizované Polo, ktoré by mohlo prísť už budúci rok, bude s veľkou pravdepodobnosťou niesť niektoré vizuálne prvky ako jeho starší súrodenec VW Golf. Podľa tejto ilustrácie od Bernharda Reichela, ktorý spolupracuje s našou redakciou a nemeckým Autobildom,  to vyzerá tak, že hlavné zmeny sa uskutočnia na prednej časti vozidla, kde je vidieť nový nárazník s väčšou spodnou maskou a novými vertikálnymi prieduchmi po stranách a hlavne predné svetlomety pretiahnuté do strán á la VW Golf.

Po technickej stránke zrejme nepríde k žiadnym zásadným zmenám. Auto by malo stáť na rovnakej platforme ako doteraz, t.j. na MQB-A0. Samotné motory prejdú prepracovaním  a po prvýkrát sa pod kapotou môže objaviť aj mild-hybrid.

VW Polo aj napriek rastúcej popularite crossoverov a SUV vozidiel ostáva jedným z najpredávanejším modelov v Európe. V roku 2019 sa umiestnil na európskom trhu ako tretí najpredávanejší model za Golfom a Cliom, napriek tomu sa jeho predajné čísla od roku 2018 znižujú.  A ako sa dalo očakávať, nielen v dôsledku pandémie Covid, ale aj  v dôsledku toho, že aktuálna generácia modelu VW Polo má už za sebou  takmer štyri roky na trhu, sa predaje v roku 2020 ešte viac prepadli.

V tomto kontexte je preto možné očakávať príchod nového, modernizovaného Pola, ktorý bude mať potenciál opäť zaujať, resp. posilniť po opadnutí epidémie, pozíciu ako jedného z najpredávanejších vozidiel v Európe.

                                                                 Text: Michal Pospíšil, Foto: Bernhard Reichel