Sprievodnou upútavkou o uvedení modernizovaného modelu SEAT Ateca je upútavkové video, ktoré odhaľuje zatiaľ iba zadnú časť vozidla, s tenšími zadnými svetlami, dynamickými smerovými svetlami a revidovaným nápisom „Ateca“ (s novým písmom) umiestneným pod ŠPZ.

Nový SEAT Ateca prinesie modernizovaný exteriér a interiér, úplnú digitálnu konektivitu, zvýšenú úroveň bezpečnosti a komfortu, ako aj zvýšenú efektivitu vďaka modernizovaným motorom. Do ponuky pohonných jednotiek  by sa mohli dostať mierne hybridy a pravdepodobne aj plug-in hybridný pohon, aj keď SEAT o tom zatiaľ nič nepovedal. Taktiež by mohlo dôjsť k novému vyladeniu odpruženia, aby sa zlepšilo ešte viac pohodlie pri jazde.

Ateca je auto, ktoré ako prvé započalo éru SUV vozidiel značky SEAT.  Po štyroch rokoch od jeho uvedenia do výroby sa chystá jeho modernizácia.

Od uvedenia v roku 2016 sa celosvetovo predalo vyše 300.000 exemplárov modelu SEAT Ateca. To dokumentuje úspech kompaktného SUV a zmeny, ktoré teraz španielska značka uskutočnila, ho urobia pre zákazníkov ešte atraktívnejším.

SEAT predstaví najnovší prírastok do svojho modelového programu v pondelok 15. júna 2020.