Značka Renault oficiálne predstavila nové úžitkové vozidlo Kangoo. Na trh sa však dostaví až na jar budúceho roka.

Ponúkaný bude  v štyroch verziách Kangoo, Kangoo Van a Express, Express Van, vrátane dvoch dĺžok s užitočným objemom 3,3 až 3,9 m³ v štandardnej verzii a 4,2 až 4,9 m³ v predlženej verzii.

Nové Kangoo má úplne novú prednú časť s horizontálnymi svetlometmi, veľkú masku s chrómovaným lemom, väčší spodný prívod vzduchu, mohutnejšiu kapotu, nové línie na bokoch karosérie a prepracovanú zadnú časť. Na prvý pohlaď nám pripomína viac Daciu ako Renault či?

V interiéri taktiež došlo k zmenám. Zastaraný prístrojový panel bol nahradený modernejším, lepšie vyzerajúcim prístrojovým panelom, ktorý má  na stredovej konzole pod výduchmi ventilácie umiestnený veľký dotykový displej infotainmentu.  Nový je tiež volant, ktorý si zachováva trojramenný tvar.

Páka radenia rýchlostí sa posunula viac dozadu a všade okolo je veľa odkladacích priestorov, pričom Renault uviedol, že ponúka najlepšiu úroveň úložného priestoru vo svojej kategórii. Osloviť chce potencionálnych zákazníkov inovatívnymi riešeniami typu:  Easy Side Access (chýbajúcim “B” stĺpikom rozširujúci bočný vstup na 1465mm) a Easy Inside Gallery (preprava dlhých predmetov nad pasažiermi). Medzi ďalšie novinky patrí uvedenie digitálneho spätného zrkadla poskytuje výborný výhľad vzad taktiež pri dodávkových verziách, asistenta výkyvu prívesu a pokročilé núdzové aktívne brzdenie.

Zostava motorov ešte nebola zverejnená, očakávame však, že bude ponúkaná  okrem tradičných benzínovej a naftovej aj elektrická verzia.

Renault bude vyrábať nové Kangoo a Kangoo Van v továrni Maubeuge vo Francúzsku, zatiaľ čo Express a Express Van budú v marockom Tangieri. Kangoo, Kangoo Van a Express Van sa budú predávať na európskych a medzinárodných trhoch, zatiaľ čo Express sa bude predávať iba mimo starého kontinentu.

                                                                                                                Zdroj: Renault