Francúzska automobilka Renault predstavila facelift piatej generácie populárneho hatchbacku Clio. Renault predal viac ako 16 miliónov kusov tohto modelu od svojho uvedenia na trh v roku 1990.

Nový vzhľad Renaultu Clio

Nemusíte sa dvakrát pozerať, aby ste videli, že Renault podrobil Clio modernizácii. Pri pohľade odpredu vidíme, že má takmer úplne nový vzhľad. Mriežka chladiča výrazne narástla, je strmšia, širšia a s novým logom Renault uprostred-  teraz sa takto upravené Clio viac podobá na modely Austral a nový Espace. Renault kompletne prerobil aj predné svetlá. Namiesto podpisu denných svetiel v tvare písmena C sú tu teraz horizontálne svetelné prvky v tvare šípky, vďaka ktorým Clio vyzerá ešte pútavejšie. Z boku a zozadu narábali dizajnéri s Cliom oveľa opatrnejšie, vidieť tu len inú grafiku zadných svetiel s novými čírymi krytmi a bočné výduchy vzduchu za zadnými kolesami vo výbave „Edition Alpine “ (nahradí RS ).

Nový-Renault-Clio (1)Rozmery ostali rovnaké

Na rozmeroch Clia sa nič nezmenilo, auto má stále dĺžku 4,50 metra, šírku 1,99 metra (vrátane vonkajších spätných zrkadiel) a výšku 1,44 metra. Kufor pojme až 391 litrov, pri plnom hybride je to stále 301 litrov.

V interiéri na prvý pohlaď v podstate nie sú žiadne zmeny, usporiadanie displejov zostáva rovnaké, centrálna obrazovka je v závislosti od konfigurácie dostupná s uhlopriečkou 7 alebo 10 palcov. Automobilka sa však chváli väčším dôrazom na hodnotnejšie a udržateľnejšie materiály.

Novinkou je najmä multimediálny systém „EASY LINK“, ktorý integruje množstvo aplikácií, ako je navigácia a infotainment. Pribudlo taktiež  bezdrôtové Apple CarPlay/Android Auto a vo výbave noví bezpečnostní asistenti.

Zdroj: Renault

Lukáš Vajda

Reklama