Nová generácia modelov Juke bola včera odhalená netradične na viacerých miestach  v Londýne, Paríži, Miláne, Barcelone a Kolíne – bola vytvorená tak, aby oslovila vodičov v Európe, ktorí si v segmente crossoverov cenia dizajn, technológie a výkon spolu s praktickosťou.

Exteriér

Nový Nissan Juke prichádza s väčšími rozmermi (4 210 mm na dĺžku, 1 595 mm na výšku a 1 800 mm na šírku. ale má o 23 kg nižšiu hmotnosť), pozmeneným dizajnom, 19-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin a „plávajúcou strechou“ v štýle kupé. Apropo dizajn? Predchodca dostal do vienka originálny dizajn, na ktorý sme si aj po viacerých úpravách ani po deviatich rokoch od jeho uvedenia nevedeli úplne zvyknúť. Jednoducho pôsobil na nás a zrejme aj na veľkú časť potencionálnej klientely príliš kontroverzne čo bol možno kameň úrazu na jeho lepšie predaje. Ako môžete vidieť na fotkách, tak základný tvar karosérie sa medzigeneračne veľmi nezmenil. Taktiež ostali zachované gulaté svetlomety.

V rámci štandardnej výbavy nájdete technológiu LED, ktorý si však zachováva svoje typické  okrúhle svetlomety. Nové logo v tvare Y dopĺňa prednú mriežku V-Motion značky Nissan. Do zostavy 11 farieb teraz pribudla exkluzívna farba karosérie, Fuji Sunset.

Úplne nový balík triedy N-Design ponúka personalizáciu. Vďaka nemu si zákazníci budú môcť skutočne JUKE prispôsobiť podľa seba. Dostupné sú viaceré farebné kombinácie karosérie, strechy a čalúnenia interiéru, ďalej v exteriéri  ešte prispôsobiteľný typ nárazníkov, bočných prahov a 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin.

POROVNANIE

ModelJuke II (2019 - )Juke I (2010-2019)
Dlžka (mm)42104135
Šírka (mm)18001765
Výška (mm)15951565
Rázvor (mm)26362530
Kufor (l)422354

Interiér

Nový Juke sa zmenil aj vnútri. Je podľa tlačovej správy priestrannejší pre pasažierov a má väčší kufor pre batožinu. Priestor na kolená sa vzadu zvýšil o 5,8 cm, priestor nad hlavou vzadu o 1,1 cm. Batožinový priestor ponúka 422 litrov, čo je o 20 % viac ako mal predcodca. Pretvorený interiér ponúka nové jemné materiály na prístrojovej doske, obložení dverí a v priestore pod nohami ponúkajú prémiový vzhľad, ktorý dopĺňajú štandardné monoformné športové sedadlá a voliteľné čalúnenie vo vyhotovení Alcantara® alebo koža.

Úplne nový balík triedy N-Design ponúka personalizáciu. Vďaka nemu si zákazníci budú môcť skutočne Juke prispôsobiť podľa seba. Dostupné sú viaceré farebné kombinácie karosérie, strechy a čalúnenia interiéru, ďalej v exteriéri  ešte prispôsobiteľný typ nárazníkov, bočných prahov a 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin.

Asistenčné technológie

Pokročilá technológia ProPILOT spoločnosti Nissan, ktorá ponúka elektronicky asistované riadenie, zrýchľovanie a brzdenie, sa v modeli JUKE predstaví vôbec po prvýkrát. Vďaka tomu, že ProPILOT bol navrhnutý na použitie na diaľniciach pri jazde v jednom pruhu, budú vaše dlhé jazdy a šoférovanie pri hustej premávke jednoduchšími.

Okrem toho Juke ponúka celý balík bezpečnostných technológií vrátane inteligentného núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, rozpoznávania dopravných značiek, inteligentného upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, upozornenia na križujúcu prekážku pri cúvaní a prvýkrát v spoločnosti Nissan aj systému sledovania mŕtveho uhla, čo je v tomto segmente jedinečné. Systém sledovania mŕtveho uhla upozorní vodiča, keď sa mu do mŕtveho uhla dostane iné vozidlo a súčasne JUKE vráti späť do pruhu.

Novy Nissan Juke 2020 autotest.skKonektivita

Vďaka novému informačnému a zábavnému systému NissanConnect môžu zákazníci využívať Apple CarPlay® a Android Auto na zrkadlenie svojich obľúbených aplikácií pre smartfóny na 8-palcovej dotykovej obrazovke. Vodiči tiež majú prístup k mapám TomTom a informáciám o doprave naživo, prípadne si môžu aktivovať zabudovaný Wi-Fi prístupový bod, vďaka ktorému si cestujúci budú môcť pripojiť svoje laptopy či tablety.

Aplikácia NissanConnect Services je dokonalým mobilným spoločníkom, keďže zákazníkom ponúka možnosti ovládania viacerých prvkov ich vozidla. Majitelia Nissan JUKE si odteraz môžu priamo cez smartfóny kontrolovať stav uzamknutia dverí svojho auta, prípadne si svoj Nissan môžu na diaľku aj zamykať či odomykať. Na zvýšenie bezpečnosti si pred cestou môžu vodiči skontrolovať aj tlak v pneumatikách a hladinu oleja.

Aby boli životy vodičov modelu Juke ešte jednoduchšie, kompatibilita s nástrojom Google Assistant im dáva pomocou hlasových pokynov do svojho inteligentného zariadenia možnosť ovládať ešte viac funkcií, akými sú centrálne zamykanie, svetlomety vozidla a odosielanie cieľových miest do navigačného systému auta.

Celá posádka vozidla si môže užiť hlasnejšie tóny vďaka zvukovému systému Bose® Personal® Plus. Vďaka ôsmim výkonným reproduktorom vrátane dvoch jednotiek UltraNearfield integrovaných do obidvoch predných opierok hlavy si poslucháči môžu užívať dychberúcu hudbu v ultračistom rozlíšení.

Nissan Juke 2020 interier autotest.sk

Motor

JUKE poháňa 1-litrový trojvalcový benzínový motor DIG-T s turbodúchadlom a 117 koňmi, ktorý vodičom poskytuje zlepšený výkon, lepšiu spotrebu paliva. Vozidlo je dostupné so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-st. prevodovkou s dvojitou spojkou (DCT) a radiacimi páčkami. K dispozícii je tiež volič režimov jazdy (Eco, Standard, Sport).

Nový Nissan Juke sa bude aj naďalej vyrábať v továrni spoločnosti Nissan v anglickom Sunderlande. Prví zákazníci na európskom trhu svoje vozidlá dostanú koncom novembra.

 

Reklama