Automobilka Mini zverejnila tlačovú správu spolu s detailnými fotografiami nového Mini John Cooper Works. Premiéra je naplánovaná na nastávajúci autosalón v Detroite.

P90167726_highRes-cover

Výkon motora je oproti predchodcovi vyšší o 10 percent. Pod kapotou teda nájdeme benzínový 2-litrový štvorvalec (TwinPower Turbo). Výkon poskočil na 170 kW (231 k) a dopĺňa ho maximálny zážitok z jazdy podčiarknutý športovým zvukom. Kombinovaná spotreba podľa európskeho jazdného cyklu: 6,7 l/100 km, kombinované emisie CO2: 155 g/km. Maximálny krútiaci moment poskočil o 23 percent na 320 Nm. Súčasťou sériovej výbavy je 6-stupňová manuálna prevodovka, za príplatok 6-stupňová športová automatická prevodovka Steptronic. S manuálnou prevodovkou trvá zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba 6,3 s (mínus 0,2 s), prípadne 6,1 s (mínus 0,6 s) s automatom. Pružnosť sa zlepšila o 10 percent (80 – 120 km/h za 5,6 s). Podľa európskeho cyklu klesli hodnoty spotreby a emisií CO2 v spojení s automatickou prevodovkou o 20 percent na 5,7 l/100 km a 133 g/km.


TECHNICKÉ ÚDAJE

Zdvihový objem (cm3) 1998
Max. výkon kW(k)/ot.min-1 170(231)/5200-6000
Max. krút. moment (N.m/min) 320/1250-4800
Max. rýchlosť (km/h) 246
Zrýchlenie z 0-100 km/h (s) 6,3 (automat – 6,1)
Spotreba mix. podľa EÚ (l/100 km) 6,7 (automat – 5,7)
Emisie CO2 podľa EÚ 155g/km (automat – 133g/km)
Emisná norma EU6

Tvar karosérie je aerodynamicky optimalizovaný. Predný nárazník sa vyznačuje veľkým otvorom na vstup vzduchu, v 3-dverovom modeli si v ňom našli miesto aj hmlové svetlomety. Jedinečnosť vozidla umocňujú špecificky tvarované bočné prahy a zadný nárazník, aerodynamike pomáha aj strešný spojler John Cooper Works.

Podvozok je precízne nastavený a zladený s výkonom motora. Jeho súčasťou sú aj novo vyvinuté športové brzdy značky Brembo. Automobil jazdí na  17-palcových kolesách z ľahkých zliatin John Cooper Works Race Spoke. Riadenie s posilňovačom podporuje systém Servotronic. Podvozku pomáhajú asistenčné systémy Dynamic Stability Control (DSC) spolu s Dynamic Traction Control (DTC), Electronic Differential Lock Control (EDLC) a Performance Control. Za príplatok je k dispozícii aj dynamická kontrola tlmičov.

Dizajn obohacujú LED svetlomety a biele smerovky. Lemy blatníkov dostali výraznejšie tvary. Nové MINI John Cooper Works dostalo originálny zelený lak karosérie Rebel Green.


ROZMERY

Dĺžka (mm) 3874
Šírka  (mm) 1727
Výška (mm) 1414
Rázvor (mm) 2495

Výbava je dosť pestrá. O zábavu na palube sa stará systém MINI Connected. Vodič má vďaka zabudovanej SIM karte k dispozícii aj inteligentný systém na núdzové volanie a servisné služby. Široké možnosti a ďalšie rozširovanie funkcií ponúka spolupráca automobilu s mobilným telefónom v oblasti využitia rôznych aplikácií ako napríklad Facebook, Twitter, Spotify, GoPro, Deezer a ďalšie. V ponuke je aj viacero príplatkových prvkov, ktoré slúžia na zvýšenie zábavy za volantom, komfortu a bezpečnosti: Park Distance Control, parkovací asistent, parkovacia kamera, automatický radarový tempomat, funkcia automatického brzdenia pred prekážkou, automatické prepínanie diaľkových svetiel ako aj funkcia rozpoznávania dopravných značiek, balík vnútorného LED osvetlenia vrátane automatického nastavenia intenzity náladového osvetlenia, komfortný vstup do automobilu, elektricky ovládané strešné okno, automatické stmavovanie vnútorného aj vonkajších spätných zrkadiel, vyhrievanie sedadiel, 2-zónová klimatizácia, navigačný systém MINI, navigačný systém MINI Professional, MINI Radio Visual Boost či HiFi systém Harman Kardon. Ďalšie možnosti individuálnych úprav poskytuje celá paleta dekorácií na strechu a kryty vonkajších spätných zrkadiel, pásov na kapotu, rôzne čalúnenia sedadiel, obkladových materiálov v interiéri či farebných motívov.

 

FOTOGALÉRIA

Reklama