Tento týždeň sa na internete objavili prvé špionážne fotografie nového “géčka” vo vyhotovení 4×4², na základe, ktorých kolegovia z ruského autoportálu www.kolesa.ru ukázali, zhodením maskovania,  ako by mohol podľa ich úsudku vyzerať.

Je dosť pravdepodobné, že sa im to podarilo s veľkou mierou presnosti, nakoľko pri odhaľovaní novej generácie „géčka“ vo verzii  4×4²,  vychádzali z nedávno predstaveného modelu triedy G. Toto auto aj keď vyzerá modernejšie si zachovalo nezameniteľný vzhľad a charakter. A vyzerá, že to bude platiť aj pre zvýšenú verziu triedy G (svetlá výška modelu je 450 mm) .

Inak začiatok triedy G sa datuje do roku 1979,  kedy bolo pôvodne vojenské vozidlo  prestavené na civilnú verziu. Vyvinuté bolo na návrh iránskeho monarchu. V priebehu svojej kariéry prešiel mnohými zmenami, vrátane niekoľkých extrémnych úprav. Prvým z nich bol trojnápravový pickup Mercedes-Benz G63 AMG 6×6, vyvinutý na základe vojenského modelu – bol uvedený v roku 2013. O štyri roky neskôr bol predstavený prvé SUV Mercedes-Maybach, ktorý mal predĺženú karosériu, zadnú skladaciu strechu (Landaulet). Mimochodom, stal sa najdrahšou verziou  s cenou 630 tisíc eur. Nakoniec, tretia modifikácia je G500 4 × 4², ktorá vstúpila na trh koncom roka 2015. Zatiaľ nevieme aká pohonná jednotka bude poháňať tohto mastodonta

Najpravdepodobnejšie bude táto novinka poháňaná. Predchodca G500 mal pod kapotou preplňovaný 4-litrový motor V8 s výkonom 310 kW a 610 Nm.