Jaguar odhaľuje výkonné elektrické SUV I-Pace Concept. Z 0-100km/h zrýchli za cca 4 sekundy.

Koncept I-PACE prichádza ako ukážka prvého elektromobilu Jaguar  a vsádza na moderný dizajn s dopredu posunutou kabínou, inšpirovaný superautom C-X75, s plynulou siluetou kupé. Na rozmery auta – dĺžka 4680 mm x 1890 mm a v rázvore 2980mm poskytuje podľa slov automobilky nadpriemerný vnútorný priestor. Napríklad v pozdĺžnom smere vzadu +70mm, ako je obvyklé na takto rozmerné SUV. Pre batožinu je k dispozícii kufor s objemom 530 litrov.

Elektromotory na prednej a zadnej náprave dodávajú kombinovaný výkon 400 koní a krútiaci moment 700 Nm s predpokladaným dojazdom viac ako 500 km. Optimalizované aerodynamické vlastnosti priniesli nízky súčiniteľ odporu vzduchu s hodnotou len 0,29.

Keďže odbudol motor s vnútorným spaľovaním aj tunel prevodovky, koncept I-PACE využíva konštrukciu s kabínou posunutou dopredu, rozšírenými blatníkmi a kratšími prevismi. Silueta vozidla je vďaka tomu aerodynamickejšia a boky majú mohutnejšie proporcie. Zároveň ponúka viac priestoru v kabíne, ako aj lepšie jazdné vlastnosti a viditeľnosť.

V interiéri dominuje kombinácia dotykových displejov (12-palcový a 5,5-palcový), kapacitných spínačov a dotykových analógových ovládacích prvkov pomáha vodičovi intuitívnejšie pracovať s informáciami vo vozidle.

Produkčný model sa predstaví koncom roka 2017 a na cesty sa dostane v roku 2018.

VIDEO

Reklama