Nový interiér Mercedesu triedy E prichádza s tromi obrazovkami a selfie kamerou.

Po mesiacoch špionážnych záberov s maskovanými prototypmi triedy E Mercedes oficiálne ukázal prístrojovú doskou s veľkou obrazovkou, ktorú sme mohli už v podstate vidieť v EQE, konkrétne vo verzii bez hyperscreenu, ktorá je voliteľne dostupná pre tento elektrický sedan.

To je však len prvý dojem, pri pozornejšom pohľade na prístrojový panel je vidieť, že nejde o kópiu interiéru EQE. Mercedes sa pri stavbe novej prístrojovej dosky modelu triedy E rozhodol pre štíhlejšie vonkajšie vetracie otvory (EQE má vetracie otvory v štýle turbíny) so zakriveným tvarom, ktoré ich spájajú s hlavným centrálnym vetracím otvorom. Toto dáva prístrojovej doske uhladenejší a minimalistickejší vzhľad. Taktiež si všimnete, že rad ovládačov s priamy vstupom do rôznych funkcii bol premiestnený z prednej časti stredovej lakťovej opierky pod hlavnú obrazovku.

2024-Mercedes-E-interier (4)Ďalšia zmena je viditeľná v hornej časti palubnej dosky, kde pribudla selfie/videokamera. Je k dispozícii za príplatok ako súčasť MBUX Superscreen, ktorý tiež spája doplnkovú obrazovku na palubnej doske na strane spolujazdca. Kamera funguje len pri stojacom aute a dá sa použiť na fotenie a video alebo na videokonferencie cez Zoom alebo Webex.

Nechýba ani kamera, ktorá zaznamenáva pohyby očí vodiča, aby zistila, či sa pozerá na obrazovku spolujazdca. Keď sa to stane, jas sa môže znížiť, aby bol pre vodiča menej viditeľný, a tým sa znížilo rozptyľovanie. Pričom spolujazdec bude môcť stále sledovať obraz, aj keď je obrazovka/displej stmavená.

Nová trieda E s novým kokpitom by mala absolvovať na jar svetovú premiére a do predaja by mala prisť na konci tohto roku.

Zdroj: Mercedes-Benz

Lukáš Vajda

Reklama