PRIDAJ SA K NÁM NA INSTAGRAM A SLEDUJ STORIES

Tohtoročný autosalón v Detroite postupne odhaľuje svoje novinky. Jednou z nich je očakávaná druhá generácia Hyundai Veloster.

 

Druhá generácia Velosteru vyzerá oproti predchodcovi výrazne lepšie aj vďaka prednej šesťuholníkovej maske ​​chladiča a taktiež agresívnejšej zadnej časti s koncovými svetlometmi.

Pod kapotou možno očakávať 3 motorizácie. Základný zážihový dvojliter využívajúci Atkinsonov cyklus s výkonom 108 kW/143 k a 178 Nm. Po ňom nasleduje verzia s označením Veloster Turbo s preplňovanou 1,6 o výkone 148 kW/202 k a krútiacim momentom 264 Nm, ktorú je možné kombinovať so šesťstupňovým manuálom alebo sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Vrcholom je po novom Veloster N, ako druhý zástupca novej športovej divízie Hyundaiu. Veloster N dostal rovnaký preplňovaný dvojliter s výkonom 202 kW/275 k ako i30 N. Bavíme sa teda už o slušnom výkone. Takto disponovaný Veloster N zrýchli z nuly na stovku za 6,1 sekundy. Veloster N má štandardne adaptívny podvozok s rôznymi módy jazdy, za príplatok aj elektronický samosvorný diferenciál a kotúčové brzdy.

VIDEO

Video: Carscoops

Reklama