Nový Hyundai Tucson prichádza s aktualizovaným vzhľadom a úplne novým interiérom.  

Dynamickejší dizajn exteriéru

Nový Hyundai  neprichádza na exteriéri so žiadnou výraznejšou zmenou. Napriek tomu je v porovnaní s  predchodcom rozpoznateľný.

Nový Tucson zdedil esenciu dizajnérskeho jazyka „Parametric Dynamics“, ktorú poznáme zo súčasného modelu. Predná maska nového Tucsonu sa vyznačuje odvážnou súhrou hranatých línií, ktorú dopĺňajú parametrické skryté svetlá.

Nárazník a lišty nárazníka sa tiahnu po celej šírke a dodávajú autu dynamický a vizuálne širší postoj. Prepracované zliatinové disky kolies ešte viac zvýrazňujú dynamiku auta a jeho celkové proporcie. Vzadu sú ochranné lišty integrované do lišty nárazníka a umocňujú dojem širšieho rázvoru. Elegantný tvar zadnej časti auta plynule kopíruje jeho prednú časť a vzbudzuje pocit stability a rovnováhy.

Nový Hyundai Tucson - interiérÚplne nový interiér

Faceliftovaný Tucson má úplne nový interiér s panoramatickým zakriveným displejom, novým volantom, inak usporiadaným ovládačmi (po novom opäť manuálne tlačida) a vetracími otvormi, ktorý sme mali možnosť poznať v modeli Hyundai Ioniq 5.

Vytvorené pre európskych zákazníkov

Tucson vstúpil do segmentu SUV pred dvomi desaťročiami a stal sa z neho celosvetový bestseller. Obrovskú popularitu si získal aj medzi európskymi zákazníkmi. Podľa JATO Dynamics, spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom automobilového trhu, sa stal Tucson v roku 2022 najpredávanejším kompaktným SUV v Európe. Vďaka svojmu neprehliadnuteľnému dizajnu, vyspelým technológiám a vysokej popularite je aj nový Tucson pripravený pokračovať v tomto úspešnom ťažení.

Európska premiéra už onedlho

Nový Tucson je prvým čiastočným redizajnom tohto modelu za tri roky od uvedenia jeho aktuálnej generácie na trh v roku 2020 a má ambíciu zvýšiť jeho konkurencieschopnosť. Európska premiéra nového Hyundai Tucson je plánovaná na začiatok roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom. Viac sa o novom Tucsone sa dozvieme v najbližších týždňoch.

Zdroj: Hyundai

Michal Pospíšil

Reklama