Dnes nadránom sa na internete objavili uniknuté fotografie novinky Hyundai KONA pred jeho svetovou premiérou, ktorá je naplánovaná dnes o 21:00 v Miláne.

KONA pokračuje v novej dizajnovej identite Hyundai. Predná časť karosérie modelu KONA nesie nový prvok rodinnej identity automobilov Hyundai – kaskádovitú masku chladiča. Členenie dvojitých predných reflektorov umocňuje vizuálny dojem dennými svetlami z LED, umiestnenými nad prednými reflektormi. Dva horizontálne oddelené svetelné systémy dodávajú prednej časti karosérie zaujímavý vzhľad úzkymi a ostrými tvarmi.

Na európsky trh dorazí s litrovým preplňovaným trojvalcom s výkonom 118 koní, v spolupráci so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Priaznivci dieselov budú môcť siahnuť po štvorvalcovej 1,6. V ponuke bude na želanie aj s pohonom všetkých kolies. Ďalšie podrobnosti o novom modeli Hyundai KONA budú zverejnené v blízkej dobe. Možno taktiež očakávať, že podvozková platforma bude vychádzať z modelovej rady Hyundai i20.

V interiéri Hyundai sľubuje najviac priestoru v celej triede, rovnako tak i najvyššiu svetlú výšku zo všetkých konkurentov. Zadné sedadlá možno sklopiť a batožinový priestor prispôsobiť vďaka dvojúrovňovej podlahe. Vodič môže využiť tie najmodernejších možnosti konektivity, vrátane Apple CarPlay a Android Auto. Obsluhu infotainmentu zaistí buď 5, 7 alebo 8 palcová dotyková obrazovka na stredovej konzole. Chýbať nebude ani nový head-up displej, ktorý informácie premieta na výsuvné sklíčko.

Uvedenie modelu KONA na trh predstavuje ďalší krok na ceste Hyundai Motor Europe k cieľu stať sa vedúcou ázijskou automobilovou značkou v Európe do roku 2021 uvedením 30 nových modelov a derivátov. S vyše 1,4 milióna predaných automobilov kategórie SUV od uvedenia prvej generácie modelu Santa Fe v roku 2001, si Hyundai vybudoval vysoké renomé v tomto segmente. Kona bude štvrtým SUV v modelovom programe Hyundai v Európe. 

Reklama