Na internet unikli obrázky nového modelu Hyundai i20, ktoré vyzerajú ako oficiálne fotografie exteriéru uvedeného modelu.

 

Nová generácia modelu Hyundai i20 sa má predstaviť vo svetovej premiére na blížiacom sa autosalóne v Ženeve.  

Podla týchto fotografii ukazuje nový model kórejského výrobcu agresívnejšiu tvár, dynamickejšiu siluetu a výraznejšiu zadnú časť.

Predná časť je teraz ostrejšia so širšou mriežkou a športovým nárazníkom s výraznejšími prívodmi vzduchu, zatiaľ čo v zadnej časti dominujú nové horizontálne zadné svetlá, ktoré majú svetelný podpis „Z“ a sú spojené tenkým pásom LED. K dispozícii je taktiež falošný zadný difúzor.

Stále nemáme žiadne tech. informácie. Očakávame však prepracovaný interiér vyzbrojený najnovšími technológiami značky Hyundai, vrátane digitálneho prístrojového panelu a širokouhlej dotykovej obrazovky s novým infotainmentom

Ponuka motorov bude zahŕňať niektoré existujúce benzínové pohonné jednotky, ako napríklad preplňovaný trojvalec 1,0-litrový T-GDI a atmosférický štvorvalec 1,2-litrový štvorvalec. Očakávame však aj el. variantu, ktorá pomôže udržať emisie v požadovanom limite a splniť prísnejšie emisné pravidlá EÚ.

Prvýkrát v histórii modelu i20 bude spoločnosť Hyundai údajne ponúkať pre tento model aj vysokovýkonný variant N, pravdepodobne poháňaný preplňovaným štvorvalcom s objemom 1,6 litra s výkonom približne 200k.