Po mimoriadnom úspechu výkonných modelov i30 N a i30 Fastback N Hyundai rozširuje európsku rodinu svojich N modelov o nového atraktívneho hráča – je ním i20 N. Príchod tohto vozidla na trh, resp. k dílerom sa očakáva v prvej polovici budúceho roka.

 

  • Spoločnosť Hyundai Motor uvádza na trh svoj najnovší vysokovýkonný model – úplne nový i20 N
  • i20 N je inšpirovaný rely vozidlom i20 WRC a prináša do portfólia značky ešte viac športových emócií a zážitkov
  • i20 N je vybavený viacerými funkciami prevzatými zo sveta motoristického športu
  • Hyundai zároveň prináša prvú ukážku zvukového prejavu svojej novinky

Spoločnosť Hyundai Motor prináša prvé zábery  svojho najnovšieho vysokovýkonného modelu, ktorým je úplne nový i20 N. Tento hot hatch je pripravený aj na jazdu na pretekárskej dráhe, vychádza z novej generácie modelu i20 a je inšpirovaný rely autom i20 WRC.

Dizajn úplne nového modelu i20 N sa vyznačuje dynamickým vzhľadom založeným na novej dizajnovej identite Hyundai Sensuous Sportiness. Prednej časti dominuje väčší otvor na prívod vzduchu pre turbomotor a chladenie bŕzd a zadnej časti výrazný zadný spojler, ktorý zvyšuje aerodynamický výkon vozidla.

Vozidlo má 18-palcové kolesá so sivou matnou povrchovou úpravou a brzdovými strmeňmi značky N, rovnako ako aj bočné prahy, ktoré podčiarkujú jeho športové charakteristiky. a sľubuje zábavu za volantom na akejkoľvek ceste a za každého počasia.

Hyundai zatiaľ ešte nezverejnil informácie o pohonnom ústrojenstve nového modelu i20 N. Očakáva sa, že pod kapotou tejto novinky bude pracovať 1,6-litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom približne 200 koní prenášaný cez 6. manuálnu prevodovku na predné kolesá.

DNA motoršportu tiež podčiarkuje pre N modely charakteristická farba Performance Blue a strecha v čiernej farbe Phantom Black.

Pre fanúšikov N modelov Hyundai ponúka automobilka aj krátku ukážku charakteristického zvukového prejavu nového i20 N.

Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i20 N budú zverejnené v blízkej budúcnosti.

Reklama