Po opakovaných „premiérach“ a naťahovaní potencionálnych záujemcov, konečne prichádza nový Ford Mondeo do predaja – začína od 24 480€.

FordMondeo-5Door-Wagon_01

A, bolo načase, nakoľko jeho najväčší konkurent, model VW Passat v týchto dňoch absolvoval uvedenie na trh taktiež v novom prevadení. Nové Mondeo sa bude vyrábať ako štvordverový a päťdverový model a vo verzii kombi, vyvinutej špeciálne pre Európu.

• V novom Mondeu sa predstaví nový prednárazový bezpečnostný systém Pre-Collision Assist s funkciou rozpoznávania chodcov Pedestrian Detection, ktorý dokáže zaznamenať ľudí na ceste pred vozidlom, prípadne chodcov, ktorí by mohli križovať dráhu vozidla – a ak vodič nereaguje na varovanie, vozidlo začne automaticky brzdiť.

• V doteraz najširšej ponuke motorov sa objavia nové zážihové motory EcoBoost s objemom 1,5 litra a neskôr aj prvý 1,0-litrový motor v segmente a nový 2,0-litrový vznetový motor TDCi s výkonom 210 koní s dvojitým sekvenčným preplňovaním

• Nové Mondeo má o 25 kg nižšiu hmotnosť. Z celkového zníženia hmotnosti o 115 kg konštruktéri až 80 percent využili na zabudovanie systémov na zníženie spotreby paliva a emisií CO2.

• Zavesenie zadných kolies s integrovanými ramenami, tuhší podvozok, elektrický posilňovač riadenia a nové brzdy prispievajú pozitívne k lepším jazdným vlastnostiam a kratšej brzdnej dráhe(-1m)

• Adaptívne LED svetlomety, nafukovacie zadné bezpečnostné pásy a systémy SYNC 2 a MyKey.

• Medzi moderné materiály patria rôzne druhy vysokopevných ocelí, horčík a inteligentné plasty. Na vyššej tuhosti karosérie sa taktiež podieľa moderná výrobná technológia hydrotvarovania. • Vďaka lepšiemu odhlučneniu je kabína až o 3 decibely tichšia a hladina hluku vetra je o 8 percent nižšia.

Kompletný cenník nájdete tu!

FordMondeo-5Door-Wagon_02

FOTOGALÉRIA

Reklama