Informácie a fotografie o novom modeli Ford Bronco (2020) už kolujú nejaký ten čas na internete.

V dôsledku oneskorenia súvisiace s korónou sa Bronco  predstaví až v júli. Pôvodne bolo predstavenie naplánované skôr,  už na marec tohto roka. V dôsledku  korónovej pandémie však muselo byť  predstavenie vozidla s offradovými ambíciami preložené až o štyri mesiace.  V júli 2020 by teda malo byť konečne pripravené na debut a do výroby. Inak časový odstup od ukončenia výroby predošlej generácie modelu Ford Bronco  predstavuje úctyhodných 24 rokov.

Konkurent modelu Jeep Wrangler vzbudil veľké očakávania fanúšikov tohto typu áut.  Snáď sa tohto modelu čoskoro dočkajú aj zákazníci na Slovensku, nakoľko nový Ford Bronco je  globálnym modelom Fordu, na rozdiel od predchodcu, ktorý bol predávaný výlučne v USA.

Nový Ford BroncoPre nemecký trh je už potvrdený príchod do predajní tohto rustikálneho, offradového modelu na koniec roka 2020.

Rovnako ako športové vozidlo Mustang je Bronco pomenované po divokom koňovi. O pohonných jednotkách zatiaľ viac –menej nevieme nič oficiálne. Je však pravdepodobné, že bude mať v ponuke šesťvalcový motor s výkonom 325 koní, ako to už v rozhovore pre autozeitung.de hovoril anonymný inžinier Fordu a 2,7-litrový biturbo V6.  Automobilka už tiež potvrdila, že Ford Bronco (2020) bude k dispozícii ako hybridná verzia. Tu by sa hodil 2,3-litrový štvorvalec, známy z modelov Ford Focus RS a Ford Mustang. Samozrejme pre európsky trh sa skôr núkajú aj motorizácie 1.5 EcoBoost a 2.0 EcoBoost.