Na internete sa objavila prvá fotografia Fiatu 600 alias nástupcu 500X. Nové kompaktné SUV talianskeho výrobcu bolo odfotogravované v Nemecku pri testovacich jazdách bez maskovania.

 

Je to teda dobrá príležitosť pozrieť sa bližšie pozrieť na nový model od Fiatu, ktorého uvedenie na trh v benzínovej a elektrickej verzii sa očakáva koncom roka 2023. S číslom „600“ Fiat reflektuje svoju minulosť, v rokoch 1955 až 1969 pobláznil Fiat 600 polovicu Talianska, ako „NSU Fiat Jagst“, Seat a Zastava aj Nemecko, Španielsko a Juhosláviu.

Pripravovaný nový model Fiat 600 zachytený na fotografii má po stranách nálepky „More Amore“ , čo naznačuje, že išlo o predprodukčné vozidlo na fotenie alebo natáčanie propagačného videa. Inak je auto, ktoré si podľa všetkého zachováva proporcie súčasného 500X, okamžite rozpoznateľné podľa oranžového laku.

Kapota pôsobí o niečo štíhlejšie, svetlomety sú tam zapustené do karosérie a mierne ťahajú za roh, tak ako pri modeli Fiat 500 Elektro. Zadná časť má čierny spojler integrovaným do strechy a obdĺžnikové svetlá, ktoré sú – podobne ako vpredu okrúhle– veľmi podobné súčasnému elektrickému modelu 500.

Fiat 600 Interiér vyzerá väčší, s čiastočným štvorcovým presklením pripomínajúcim Jeep Avenger, s ktorým bude 600 zdieľať modernizovanú platformu CMP a poľský závod v Tychy.

Nemôžeme nahliadnuť do interiéru, ale zo špionážnych záberov za posledných pár mesiacov vieme, že nový Fiat bude obsahovať informačno-zábavný systém a kokpit novej generácie, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou odvodené od jeho „bratranca“. “, Jeep Avenger.

Čo sa týka motorov, Fiat zatiaľ nič oficiálne neoznámil. Jeho spojenie s Avengerom – a s malým SUV Alfa Romeo, ktoré má prisť na trh v roku 2024 – však naznačuje aj verziu s predným elektromotorom s výkonom 156 k a dojazdom takmer 400 km.

Rovnako, ako má Jeep Avanger, sa pre určité trhy očakáva aj benzínový variant s 100-koňovým preplňovaným trojvalcom 1,2. Cenník by mohol byť o niečo nižší ako pri jeho koncernovom súrodencovi Avenger, pričom základná benzínová verzia by mala stáť cca 22-23 000 €.

V každom prípade fotografia bez kamufláže naznačuje, že prezentácia je veľmi blízko. Počkajme si teda na ďalšie kroky Fiatu, aby sme sa dozvedeli všetky podrobnosti o 600-ke.

Zdroj: Motor1.com

Lukáš Vajda

Reklama